PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792556}

John Wick 3

John Wick: Chapter 3 - Parabellum
6,7 69 135
ocen
6,7 10 1 69135
6,8 25
ocen krytyków
John Wick 3
powrót do forum filmu John Wick 3

Jedynka i dwójka bardzo fajne, ale trzecia część...

Po pierwsze - beznadziejne pseudsekciarskie zagrywki z przyklękaniem i przysięgami. Co innego szacunek dla "starszyzny", a co innego kult religijny.

Po drugie - sceny walk. John Wick rozwala zabójców headshotami, a nie bawi się z nimi "z karata". To było nudne, a nie ma większego zarzutu wobec scen walk niż nuda.

Po trzecie - nieśmiertelność. JW to gość który cało wychodzi z każdych tarapatów, a tutaj kilka razy przeżył wyłącznie z powodu zupełnie niezrozumiałych decyzji przeciwników lub kaprysu scenarzysty (końcowy upadek).

Po czwarte - ale wcale nie najmniej ważne. John Wick jest SAMOTNYM WILKIEM. I jako taki rozwala hordy przeciwników, co daje mu status niezniszczalnego a widzowi frajdę. Tutaj zaś wszyscy naparzają się ze wszystkimi, co popycha film w kierunku jeszcze jednego akcyjniaka. Po trzykroć nie!

Oczywiście, są i dobre momenty. Walka w bibliotece, w stajni, sekwencja na motocyklach. Ale niestety duch JW zaczyna ulatywać. Wtórność niektórych rozwiązań również nie pomaga - dobijanie noża pięścią było całkiem szokujące w jedynce, tutaj wskazuje na brak pomysłów.

Pewną nadzieją natchnęła mnie końcówka. Może w następnej części znowu będzie sam przeciw wszystkim i stary dobry John Wick powróci.

John Wick - 8/10. Już klasyka gatunku, fabuła prosta do bólu ale za to niesamowicie wyraziste postaci. Fantastyczny sposób pokazania akcji.

John Wick 2 - 8/10. Więcej, szybciej i lepiej. Wciąż niesamowita choreografia walk, brak realizmu ale nieprzesadzony.

John Wick 3 - 6/10. Gdyby nie marka i parę smaczków, byłby to przeciętny film akcji. Brak realizmu już uwiera, szkoda. Za dużo postaci w roli "nie-statystów" jak na tak szkieletową fabułę.

Ale cieszę się że to nie była ostatnia część, bo następna ma szansę przywrócić serię na właściwy tor. Oby tak się stało!

ocenił(a) film na 7

Faktycznie JW 1 i JW2 dawały jakiś powiew nie świeżości a nowości w pokazaniu akcji ( wg mnie ) , Ogląda się przyjemnie i się jakoś to uzupełnia . Jeżeli chodzi o JW3 to już przekombinowane jak tylko można . Fakt jako fan tego cyklu na 3 cześć napaliłem się jak ćpun na kilo koki a dostałem kilo cukru pudru , niby też biały proszek ale efekt zupełnie inny . Bardzo ale to bardzo razi brak realizmu , o ile w poprzednich częściach był jak by to rzec "w miarę wyrównany" . Tu to pojechali po całości. Od początku kiedy wpadli do "muzeum, antykwariat " z bronią - gość ucieka przed chmarą zabójców i wpada do magazynu broni przypadkiem ..... ehhhh no i potem to już leci jak leci , Halle - scena strzelaniny , nie wiem czy tylko ja zauważyłem że strzelała non stop bez przeładowania , no może raz przeładowała a potem kiedy wystrzeliła chyba z 30 razy zabrała broń innemu złemu . No i jeszcze kilka innych smaczków .
Końcówka mnie dobiła tym że będzie kolejna cześć , no chyba że już ją nakręcili równorzędnie i czeka na wypuszczanie.
Zapewne w obrączce jest nadajnik GPS i tak znajdzie wielką rade i się zemści. Bo taki miał plan od początku . A może i nie . Ale wiem że do kolejnej cześć podejdę bez większego entuzjazmu .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones