PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792556}

John Wick 3

John Wick: Chapter 3 - Parabellum
6,7 68 910
ocen
6,7 10 1 68910
6,8 24
oceny krytyków
John Wick 3
powrót do forum filmu John Wick 3

Wróciłem z prapremiery i spokojnie oceniam na lepsze od 2 części. Nic nie przebije jedynki, bo jest najbardziej logiczna fabuła i motyw. Następne części to więcej trupów i walki, ale i poznajemy trochę historii i praw Rady Zabójców.
Neo widać, że się postarzał i przytył (choć film bezpośrednio jest kontynuacją 2 części to różnica w kilku latach kręcenia tej części szybko wyłapałem, że KR przybyło na masie i jest powolniejszy, a Mark Dacascos schudł). Ostatnie walki z Yakuzą widać że albo dubler albo brzucho ma, bo przecież Neo nie należy do dużych aktorów, a tu wyższy o 2 głowy ;) Ale kontynuację na plus i czekam na dalszą część. Mocna 8/10.

ocenił(a) film na 9
andzin2

Oj, Neo chyba należy do tych wyższych , w linku zdjęcie z treningów do JW3 z jakimś azjatą
https://www.instagram.com/p/BxZa-nTnV7z/

ocenił(a) film na 7
Dafnee

Ten jakis azjata to w filmie uczeń Marka Dacascosa

Dafnee

Tym azjatą a dokładniej aktorowi o nazwisku Kang Yayan Ruhian oraz Cecep Arif Rahman to Keanu Reeves co najwyżej buty może wiązać, obejrzyj inne ich filmy, przy nim Keanu wygląda jak żółw w smole.

ocenił(a) film na 7
andzin2

Ja wiem, że standardy się zmieniają, ale Keanu jest raczej wysoki - ~185cm

ocenił(a) film na 8
andzin2

Keanu i jest wysoki, a i słowo Yakuza czy inna tego typu azjatycka organizacja nie pada.Film zacny.
Walka z aktorami z serii Raid miodzio, jakie były nawiązania do Matrix poza "lots of guns, może coś pominąłem?

ocenił(a) film na 7
patryk_czaplis

chociażby Morfeusz z czerwonym napojem pod koniec :D Pewnie były też inne bo kilka razy w trakcie pomyślałam o Matrixie - pewnie będą jeszcze wymienione w wątku.

ocenił(a) film na 8
mashe

czerwony napój, czyli fanta pomarańczowa, mocno naciągane

ocenił(a) film na 7
patryk_czaplis

Mnie jeszcze spasowało gdy "Morfeusz" zapytał John'a jak się teraz czuje

ocenił(a) film na 10
pan_ciacho

Ta seria będzie dla mnie już na zawsze KLASYKĄ filmów akcji, przynajmniej te trzy części które wypuszczono do tej pory.
Niesamowite jak niewiele trzeba, żeby było wszystko!

ocenił(a) film na 5
Dravic

jakbyś napisał że dwie części w zdaniu z "klasykiem" to jeszcze na upartego bym przymknął oko. Ale TA część to nieporozumienie...

ocenił(a) film na 10
kowal1528

A tam pieprzysz głupoty, przecież jak ci się nie podoba to sobie zrób swoją listę klasyków.

ocenił(a) film na 5
Dravic

Nie twierdzę, że nie może Ci się podobać 3cia część:) ale no musiałem napisać swoje zdanie jak zobaczyłem Twój post, tyle :) pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
mashe

Uśmiech do Pani Inkwizytor :)

mashe

Na końcu Morfeusz był w szlafroku o motywie bardzo podobnym (parodiującym) jego płaszcz z Matrixa :)

ocenił(a) film na 4
patryk_czaplis

W szklanym budynku po podniesieniu przez dwóch członków Yakuzy Wick unosi ręce do walki tam samo jak zrobił to podczas pierwszej symulacji walki z Morfeuszem w Matrixie ;)

patryk_czaplis

Akcja z motorami na moście przypomina scenę na autostradzie z Matrix Reaktywacja

patryk_czaplis

Myślę że bohaterka która była sędzią była inspirowana Trinity jeżeli chodzi o wygląd, stylizację.

patryk_czaplis

Ogólnie to początek końcowej walki w hotelu na pierwszym jego poziomie kojarzy mi się ze strzelaniną na parterze biurowca w Matrixie... no i te zielone oświetlenie jednoznacznie przywodziło mi na myśl Matrixa... w końcu 20 lat minęło, taki mały jubileusz ;)

ocenił(a) film na 10
patryk_czaplis

Aktor Randall Duk Kim, który gra doktorka jest aktorem grającym klucznika w Matrix Reaktywacja.
A tak z innej beczki to w 1 części Johna Wicka jeden z ochroniarzy to Daniel Bernhardt, grał Agenta Johnsona również w Matrixie Reaktywacji.

dzenero

z Danielem Bernhardtem lata temu oglądałem wiele świetnych akcyjniaków

ocenił(a) film na 10
romek_krakow

Ja go lubię w serialu Mortal Kombat: Conquest

andzin2

Sporo też nawiązań do Dobry,zły i brzydki. Scena montowania rewolweru, pustynia.

ocenił(a) film na 7
obleh

Dokładnie przy rewolwerze się uśmiechnąłem, ale jak jeszcze przystawił sobie do ucha to już gęba mi się roześmiała na całego. Co ciekawe Eli Wallach przyznał, że o broni nic a nic nie wiedział a cała tamta scena była tak naprawdę improwizowana. Fajnie zobaczyć nawiązania do tak kultowych filmów.

kozas15

No właśnie. Trylogia Wicka ma specyficzny humor. Ja bym ją nawet nazwał pastiszem.

ocenił(a) film na 8
andzin2

Walka w Administracji Hotelu - moim zdaniem ewidentne nawiązanie do walki Lee (Bruce Lee) z Hanem w sali luster - Wejście smoka (1973)

ocenił(a) film na 9
andzin2

Osobiście byłem pełen obaw. No bo 3 cześć, odgrzewanie kotleta i w ogóle.

Ha, John Wick znów wymiata! W końcu godny film do porównania z Raid :-) Trup ściele się gęsto, miodne walki, aż się chce co chwila "replay" włączyć. Czerstwe teksty pokroju "John Wick konta reszta świata? Szanse są mniej więcej wyrównane" cieszą duszę.

W "jedynce" był smutny, w "dwójce" zdenerwowany, w "trójce" zły, a skoro w "czwórce" zapowiada że jest wkurzony - już się nie mogę premiery doczekać :-)

zmechu

Jak mu znowu zabiją psa to będzie JW vs świat :D

ocenił(a) film na 6
andzin2

a może dosłowny cytat z Matrixa: "What do you need? - Guns. Lots of guns" :)

ocenił(a) film na 6
andzin2

Sporo nawiązań.

ocenił(a) film na 7
andzin2

2:11 John Wick pokazuje "facka" Morfeuszowi, co mnie się od razu skojarzyło jak pokazał to Agentowi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones