PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31674}

John Q.

John Q
7,5 124 663
oceny
7,5 10 1 124663
6,1 10
ocen krytyków
John Q.
powrót do forum filmu John Q.

Zawsze bardzo podobał mi się ten film (pierwszy raz widziałam dawno temu, ale ciągle się wzruszam, bo Denzel pięknie odgrywa rolę ojca), niemniej dziś naszło mnie takie pytanie, gdyż spotkałam się już (w filmie) z sytuacją dawca/biorca i w jednym przypadku chodziło również o Murzyna. Podobno czarnoskórzy mogą być biorcami od innych czarnoskórych, w przeciwieństwie bowiem do innych ras, częściej pojawiają się u nich odrzuty, więc zgodność musi być maksymalna i ponad wszelką wątpliwość. Czy była to ściema na potrzeby tamtego scenariusza, czy też jest to prawda i syn Johna Q nie mógł dostać serca od białej kobiety? A raczej mógł, ale z większym prawdopodobieństwem, iż długo mu nie posłuży...
Pozdrawiam wszystkich dociekliwych i zaznaczam, że ten szczegół wcale nie przeszkadza mi lubić filmu. Jest niezwykle wzruszający, choć trochę jest "przyozdobiony" propagandą... jednak bez całej politycznej otoczki nie mógłby zaistnieć, więc można na to przymknąć oko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones