PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509889}
7,1 12 867
ocen
7,1 10 1 12867
5,2 4
oceny krytyków
Joanna
powrót do forum filmu Joanna

Idąc do kina obawiałam się obrazu w stylu " tej ostatniej Ireny Sendlerowej", mającego
>głęboko poruszyć bo tematyka do tego zobowiązuje<. Na szczęście nie było tak
"telewizyjnie" jak w przypadku tego pierwszego filmu. "Joanna" to czysty psychologizm,
przedstawienie tragizmu postaci. Film nie zapada w pamięć, na początku trochę przynudza,
wydarzenia są dosyć przewidywalne, raczej nie trzyma w napięciu (może momentami). Mam
naprawdę mieszane uczucia, ale warto docenić dobre aktorstwo Grabowskiej i muzykę :))

lena92

Tak się właśnie zastanawiam, dlaczego w sumie jakiś taki miałki ten film, poruszający, ale poruszenia nie zapadają jakie dłuższe wzruszenie i refleksja. Może właśnie nie ma nad czym uczynić tej refleksji. Taka nieźle opowiedziana smutna historia. I postacie jak dla mnie zbyt ogólnie naszkicowane. Trudno poczuć z nimi więź...

ocenił(a) film na 6
Indra

Poeci jesienią powielają sztampy. Może to co napiszę wynika z tego, że przed obejrzeniem przeczytałem recenzję i już byłem nastawiony na mizerotę. Zostałem zaproszony, więc nie wypadało marudzić. Pierwsze pół godziny jest zupełnie marne w najgorszym tego słowa znaczeniu. Dialogi są tak sztuczne i nieklejące się, że aż chciałem wyjść z kina. Do tego scenarzysta potraktował widza jak idiotę, który nie zrozumie gdy wprost nie usłyszy z ust któregoś aktora. Początek zatem mógłby się obronić jako produkcja zaliczeniowa na studiach. Dalej jest lepiej choć film jest raczej banalny i przewidywalny i bez zupełnego napięcia. Postać samej Joanny też jest dość irytująca. Jej decyzję i zachowania są nieprzekonujące. Ech. Średni film. Pewnie będzie w TV, więc szkoda pieniędzy na kino.

lena92

Film dobry, ale to zakończenie :-( zupełnie oderwane od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 5
ankara9

zakończenie jest wyjątkowo głupie nawet mógłbym powiedzieć że jego brak, tak jakby przygotowywano się do drugiej części - co mam nadzieję nie nastąpi. Główny wątek nudny, film praktycznie o niczym. Założenia autora może i słuszne i prawdziwe, ale chyba coś nie wyszło. Jedynie tekst Róży: "nie mamy nic do jedzenia, umrzemy" wypowiedziany w jej sposób spowodował nieznaczne poruszenie i śmiech. Także podsumowując: dla ludzi nie interesujących się historią i czasami wojny nie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones