PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753545}
7,2 86 321
ocen
7,2 10 1 86321
7,2 32
oceny krytyków
Jestem mordercą
powrót do forum filmu Jestem mordercą

Właśnie wróciłem z premiery w Katowicach. Przykro mi, ale nie wstałem przy owacjach na stojąco. Czaje wszystko. Podwójne znaczenie tytułu, emocje Policjanta, rozchwianie przy decyzji 'być czy mieć'. Świetny dźwięk jak na polskie kino, świetny plan, scenografia. Nie kupuję jednak całości. Nie kupuję podszywania się pod kino w stylu amerykańskim, nie kupuje emocji, wątku romansu. Pokazania wszystkiego i niczego. Czułem irytację i brak wyraźnego zarysowania, dlaczego mielibyśmy kibicować 'Marchwickiemu'. Jak na człowieka oskarżonego o tak grube przestępstwo, trochę zbyt męsko i dumnie przedstawił swoją postać, niczym Brudny Harry, który ma wszystko gdzieś. Stąd scena w celi, przy próbie własnoręcznego zakończenia sprawy, totalnie nie pasowała do całości. Nagle Harry ma emocje, tylko jakby za późno ? Nie czuję w tym winy aktora, bo ten już nie raz udowodnił, że zagrać potrafi- tak mu chyba kazali. No i jak jesteśmy przy doborze obsady, to i Policjant, nie pasujący do roli milicjanta na miarę PRL. Grzeczny chłopczyk, jakiś taki poprawny politycznie, robiący głosowanie na karteczkach ? Typ, który w ogóle ośmiesza się zaśmiać mu w twarz bujając się na krześle ? NIKT w PRL nie odważyłby się tak zachowywać do 'wyższych rangą', nawet wobec świeżaka. Dokoptowanie Adamczyka do surowej i poważnej roli to już podsumowanie tej groteski. Aktor, który w moich oczach już nie zdejmie z siebie łatki 'komedii romantycznych' finansowanych przez ITI. Zabrakło zbliżeń na marki samochodów lub markę paczek papierosów palonych w tonach. Historia warta opowiedzenia i nakręcenia, ale nie w takim wydaniu.

ocenił(a) film na 8
Stachu_18

Bzdurą jest dopinanie aktorom jakiejś łatki.Ludzie mówią,że Kot taki sraki i owaki np a stworzył dwie chyba najgenialniejsze kreacje w polskim kinie czyli Ryśka Riedla w Skazanym na bluesa i doktora Religi w filmie Bogowie.A reszta filmografii? Aktor to zawód ,musi za coś jeść,wyżywić rodzinę.Co do Adamczyka.Rewelacyjna rola w Czasie honoru czym odciął sie nieco od komedyjek.

ocenił(a) film na 6
Stachu_18

Dałam pkt wyżej z powodu jednej sceny. Film się bardzo dobrze ogląda, ale zgadzam się z recenzją. Więcej tu brakuje niż jest. Mnie drażniła, wyjątkowo, Agata Kulesza.

ocenił(a) film na 8
monica80c

Co do Kuleszy zgadzam. sie. Za duża dawka botoksu nie pasowała do roli.

Stachu_18

*milicjant nie policjant raczej?

ocenił(a) film na 6
Stachu_18

Zgodzę się, że nie w tym wydaniu, nie tak. Nie wiem dlaczego Pan Pieprzycza tak zmarginalizował tragiczną postać Marchwickiego. Wielka historia a wyszedł mały, niezły film... Szkoda. Nie zgodzę się co do oceny Adamczyka. Tzn w tym konkretnym obrazie. Zagrał dobrze. Mała wiedza, giętki kręgosłup, smutne, że i teraz tak jest. Kapitana też kupuję. Tym bardziej, że świeży, z poza zespołu, kt 3 lata biegał już za wampirem. W tej organizacji co prawda za plecami częściej ale i w oczy do "podstwionych" potrafiono tak mówić.

ocenił(a) film na 8
Stachu_18

wyraźnie widać marki samochodów i są też zbliżenia na papierosy - np : Adamczyk pali CARMENY

ocenił(a) film na 8
Stachu_18

Apropo Harrgo, to Milicja wtedy mogla posadzic kazdego kogo chciała dla wizerunku, jak załączono w filmie. Wiec chlop ktory pozornie nie wiedzial za co go zawineli i któremu przedstawiono zarzuty gral twardego. Jesli faktycznie był morderca to tym bardziej. Jesli nie, to trzymal sie twardo swojego zdania w myśl "nie zlamiecie mnie". Potem psycha siadła, z dala od normalnego zycia, z dala od rodziny (jaka by ona nie byla) i chlop pękł.

Stachu_18

Sztuczność, nienaturalność, sztuczność.

"Patrz ile mamy kanałów: pierwszy, drugi i pierwszy. Jest teleranek, będzie też Bonanza."
"Tak - to ten znany aktor."

To tylko dwa cytaty, które szczególnie mi utkwiły, bo były wypowiedziane w krótkim odstępie. Było tego więcej. Dziwi wysoka ocena krytyków.

ocenił(a) film na 5
jooo

Dokładnie. Sztuczność w tym filmie bardzo mnie irytowała i totalnie nie kupiłem tego. Szczególnie gra aktorska. Aktor grający głównego bohatera nie wywoływał żadnych emocji.

ocenił(a) film na 5
Stachu_18

Dokładnie to miałem na myśli oglądając ten film. Arkadiusz zwyczajnie miał źle rozpisaną rolę, bardzo płytką. Dodatkowo wrzucenie Sławomira?! Co to było, w jakim celu?

ocenił(a) film na 6
Rybaczki

...żeby podbić jego popularność hue hue

ocenił(a) film na 8
Rybaczki

Przecież Sławomir jest aktorem, nie znanym wtedy szerzej... z Zakopanego.

ocenił(a) film na 6
Stachu_18

Zgadzam się z opinią, tylko 6 na 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones