PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209658}
7,2 80 471
ocen
7,2 10 1 80471
7,2 19
ocen krytyków
Jasminum
powrót do forum filmu Jasminum

Obejrzalem go dzis na pokazie przedpremierowym. Jest naprawdę bardzo cieply i klimatyczny. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: Jakie jest jego PRZESŁANIE? Co autor mial na mysli?

Czy to nie jest jeden z tych filmów, które zapomina się następnego dnia po obejrzeniu?

ocenił(a) film na 10
fafic

Przesłanie? Pewnie, ze jest- "poprostu odpocznij człowieku i zrozum, że życie to nie tylko jazda z górki na maxa z komórką przy uchu".

fafic

Też sie zastanawiałem nad tym, wiesz? Dalej nie wiem.

fafic

Też sie zastanawiałem nad tym, wiesz? Dalej nie wiem.

ocenił(a) film na 10
BUNCH

wybitny film. przesłanie? a czy jak zachwyci Was jakiś zapach, obraz, dźwięk, to szukacie w nim przesłania? nie ma co stosować szkolnych kryteriów. ten film jest intensywny, wywołuje wrażenie estetyczne i to w zupełności wystarcza. wielką zaletą tego filmu, moim zdaniem jest to, że on nie ma, albo nie musi mieć przesłania. najpiękniejsza przecież jest tajemnica i to co nieuchwytne, a to w sztuce, a już szczególnie w dziedzinie filmu strasznie trudno osiągnąć nie wpadając w banał. Kolskiemu się to udało i to jego wielki sukces. tak ja to widzę. a smak i zapach tego filmu "siedzi" we mnie do tej pory. świat może być fascynujący i to przez rzeczy, których na co dzień nie dostrzegamy - to może być przesłanie, jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje. niektórzy twierdzą, że "Jasminum" obraża chrześcijaństwo, a ten film to przecież bezinteresowny zachwyt nad stworzeniem Bożym, no i motyw z prosiakami, którym brat zdrówko niebo pokazywał...

ocenił(a) film na 10
michal_lawniczak

Film Kolskiego można faktycznie rozpatrywać jako udaną kompozycję tajemnicy i nieuchwytności, co niewątliwie świadczy dobrze o możliwościach reżysera, ale tak samo można rozpatrywać również "Pana Tadeusza" (sorki za trywialne porównanie). To co bezpośrednio wywołuje efekt zachwytu i estetycznego spełnienia nie zawsze musi nieść ze sobą głębsze refleksje prócz tych w rodzaju "ale świetny film/książka/obraz". Jasminum stwarza pozytywny klimat do rozważań nad pustką materialną i nad satyswkcją jakie daje głębia życia duchowego. Nieprzypadkowo przecież Kolski umieścił akcję filmu w klasztorze a narratorem uczynił małą dziewczynkę; to pcha myśli, skojarzenia w kierunku, w których reżyser chce, aby poszły.
pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones