PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=701272}

Jak chłopak z dziewczyną

Boy Meets Girl
5,9 966
ocen
5,9 10 1 966
Jak chłopak z dziewczyną
powrót do forum filmu Jak chłopak z dziewczyną

Marność

ocenił(a) film na 4

Niezły zamysł filmu, jednak samo przedstawienie tematu poniżej krytyki. Coś na pograniczu klasy B, a kina familijnego/ewentualnie czegoś dla średnio-zbuntowanych nastolatków. Temat na klimatyczne kino, realizacja zakrawa na sieczkę z mózgu niewtajemniczonych, co do zaburzenia głównej bohaterki. Obejrzałam skuszona oceną IMDb, niestety poszerzanie horyzontów i wydźwięk pedagogiczny zdecydowanie przeceniony.. (7,0 na IMDb!)

ocenił(a) film na 6
sennywidz

Nie jestem zdziwiona, że odebrałaś ten film tak jak to opisujesz, natomiast myślę, że fajnie docenić go za podjęcie tematu transseksualizmu (jako odmienności od czarne-białe, normalne-nienormalne, baba-chłop ;)) bez dramatycznego rozdrapywania, miejscami z przymrużeniem oka. Jest w tym filmie jakaś lekkość i może naiwne przekonanie, że można odmienić swoje życie, stając face to face z prawdą a obok znajdzie się pomocnych ludzi. Podobał mi się też wątek żołnierza, który krzyczał i tupał, że "to coś to facet", by potem przyznać się do skonsumowanego afektu z obiektem gniewu. To mechanizm, który często występuje, zamiast tego lepiej się przyznać, że życiowo jesteśmy skazani na eksperymentowanie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones