PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=513794}

Irlandczyk

The Irishman
7,1 101 tys. ocen
7,1 10 1 100786
7,0 58 krytyków
Irlandczyk
powrót do forum filmu Irlandczyk

Patrząc na obsadę, reżysera mógłbym ocenić film bardzo wysoko i totalnie w ciemno. Niestety podjąłem się próby obejrzenia, właściwie to około pięciu prób bo za każdym razem usypiałem gdzieś po około 45 minutach. To chyba jedno z największych filmowych rozczarowań tego roku. Sama fabuła i jej dynamika to chyba jakiś żart. Nie uważam się za głupiego człowieka ale szczerze nie miałem pojęcia o czym jest ten film i kto tu jest bohaterem. Legendarne gangsterskie dziadki też niestety niczego nie uratowały. Całość strasznie drętwa i sztucznie napompowana. Dobrze, że nie płaciłem za obejrzenie tego bo miałbym spore wyrzuty sumienia. No i moja rekomendacja?
Nie sugerujcie się tak wysoką oceną, ten film poza ładnymi zdjęciami jest okropnym gniotem.

kubana994

Prosto ułożony film, De Niro od początku w prawie każdej scenie, z wykładającą wszystko na tacy narracją, a tu ludziska "nie wiem kto jest kim i co się dzieje". Coś tam napompowane, coś tam dynamika/fabuła będące żartem nie wiadomo dlaczego, coś tam usypianie. Jak z generatora postów XD

ocenił(a) film na 10
kubana994

Raczej apel do ludzi żeby się nie sugerowałl twoja i tobie podobnych beznadziejna oceną. Dalsza część apelu do ludzi którzy nie krytykują tego filmu jak normalni dorośli ludzie tylko jak dzieci z podstawówki.Wy nie potraficie oglądać filmów wracajcie do telefonów i neta. Te pomyje co tu się wylewają nijak się mają do znakomitych ocen np na IMDb. Dlaczego wam się nie podobała tak świetnie napisana historia nie wiem ale nijak nie potraficie tego normalnie po ludzku wytłumaczyć. Z tego chyba wynika że wasz gust to jakieś totalne nieporozumienie. Zabieracie się za oglądanie czegoś o czym nie macie pojęcia yu nawet nie wiecie że go nie macie.

kubana994

Też oglądałam na raty - 4 podejścia- już miałam się poddać jednak ostania godzina filmu w końcu mnie zainteresowała. Wg mnie film jest po prostu nudny i nie zmienią tego znane nazwiska.
Każdy ma prawo do swojej opinii i nie będę nikomu mówić, że nie ma oglądać - wręcz przeciwnie zobaczcie sami i oceńcie.
Lukasz_69 masz prawo ocenić film jako świetny, jednak nie oceniaj gustów innych widzów i to w sposób, który można określić jako nieuprzejmy.

ocenił(a) film na 10
misiagoga

Każdemu ma prawo się dany film nie podobać ale chodzi o sposób tej krytyki. To jest po prostu mizerny argument że coś jest nudne a dość duża ilość tego typu komentarzy może wręcz odstraszyć potencjalnych widzów. Ostatnio widziałem złodziejaszków zdobywca Złotej palmy w 2018; roku bardzo podobne tempo co Irlandczyk i tak samo przejmująca końcówka. Pod filmem na fw jest tylko 17 komentarzy i jak widzę to co się dzieje tutaj to aż strach pomyśleć co mówiono by o tamtym filmie. Tam jest wprost wulkan nudy. I na koniec tak samo jak złodziejaszki wzięły złotą palmę tak samo Irlandczyk może zdobyć najważniejsze nagrody w Stanach bo to po prostu jeden z najlepszych filmów tego roku a na pewno jest lepszy od jokera. Nie chciałem nikogo obrazić tylko jak już krytykować a film scorsese ma wady to robić to z sensem. Pozdrawiam

lukasz_69

Jezeli -Irlandczyk- to "jeden z najlepszych filmów tego roku" to znaczy że ten rok jest przecietny ! no i po "a na pewno jest lepszy od jokera " to ześmiałem się ze śmiechu ! nie żebym twierdił że to gniot czy nudny ale to po prostu dobry film z jedną rewlacyjna rolą Al Pacino (jak juz to właśnie jemu sie należy nomnacja do statuetki !) .