PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504631}

Ip Man 2

Yip Man 2
7,6 32 032
oceny
7,6 10 1 32032
9,0 2
oceny krytyków
Ip Man 2
powrót do forum filmu Ip Man 2

Zła sława sequeli

ocenił(a) film na 6

Muszę przyznać, że obejrzałem cześć pierwszą i byłem pod MEGA wrażeniem !!! Nareszcie świetny film walki, bez odbijania się od liści itp kosmosach. Parę momentów było odjazdowych. Niestety druga część to porażka :( Jest niezły, ale nie umywa się do 1. Jedyny naprawdę dobry moment to akcja na targu rybnym i walka mistrzów później jest tylko gorzej :(((
Walka z bokserem -> HAHAHAHA :) Czegoś tak niedorobionego już dawno nie widziałem. Czytałem poniżej dyskusję o wynik tej walki. Posłuchajcie teraz jakie wtopy film zaliczył wg mnie:
1. Ustalanie reguł - w środku walki nagle się orientują, że kopie :) To miałobyć MMA :) Ale jakoś nie wyszło.
2. Jeszcze w żadnej walce tak często Ip nie dostał w gębę i to BEZ GARDY !!! Ludzie skoro bokser waga ciężka to nie da rady zaskoczyć ciosem kloesia kalibru IP !!! Nie chodzi mi to że niemożliwe, ale od razu skojarzył mi się ROCKY-> BRAK REALIZMU !!! Bokser mógł się przebić przez gardę i wtedy go dziabnąć ale tak wyszło pośmielisko.
3. Gościu walczył w rękawicach, chyba mi nie powiecie, że jak dostał serię piąstek był w stanie tak dobrze się trzymać.
4. Jak miały być zasady bokserskie to czemu mógł go młócić w tył głowy?

Bardzo szkoda, bo jedynka była świetna i dużo oczekiwałem od 2, ale niestety zawiodłem się. Poszli w kierunku heroizowania Ip i to przyniosło fatalny skutek. Jak jedynka zapewniała prawie realne wrażenie, że gościu faktycznie tak wymiata, tak 2 pokazuje MOCNE niedopracowanie scen walki. Film zbliża się do grupy filmów, jakich są miliony :(

LucasDry

1.wszystko było dobrze do puki Yip po kopnięciu nie rozłożył angola i wówczas angole zmienili reguły walki zabraniając kopnięć,w połowie waki bo bali się o swojego boksera
2.waga ciężka w tamtych czasach zaczynała się od 82kg czyli de fakto dzisiaj junior ciężka a i takich tuczników jak dzisiaj nie było,a Yip po prostu się z gardą spóźnił nie raz i dlatego zarobił cios zresztą mało kto w walce wielorundowej tak naprawdę trzyma gardę cały czas,maksymalnie napięte mięśnie przez 3min razy min.15rund bo tak się walczyło w tamtych czasach nawet dzisiaj bokserzy mają często luźne gardy,ramiona mają dobrze wytrenowane ,a do tego walczą rękami, jednak szukają luzu i odpoczynku dla ramion by zmniejszyć zmęczenie
3.w rękawice to on nawet tych serii nie poczuł w wing chun te serie to zaskoczka by wybić z rytmu przeciwnika a nie ciosy zdolne do zrobienia krzywdy ,cios nokautujący to tzn.długa pięść ,lub cios 3centymetry, ale żaden z nich nie wychodzi z serii
4.zasady bokserskie dzisiaj stosowane skrystalizowały się dopiero w latach 60 zeszłego wieku więc cios w tył głowy był wtedy legalny

ocenił(a) film na 6
szarit

Stary dzięki za wyjaśnienie :)
Jednak co niewiedza robi z człowieka :((( ignoranta :(((
Ale uczymy się na błędach, ale i tak 1 miała lepszy klimat :) i miała dla mnie o wiele więcej polotu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones