PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375629}
8,0 394 485
ocen
8,0 10 1 394485
6,0 48
ocen krytyków
Interstellar
powrót do forum filmu Interstellar

Muszę przyznać, że spodziewałem się dobrego filmu akcji s-f coś w stylu Na skraju Jutra z domieszką Prometeusza, a więc po prostu dobre, szybkie kino s-f. Otrzymałem jednak film daleko wykraczający po za sam gatunek s-f bo mamy tu elementy dramatu psychologicznego, filmu społecznego, nie zabrakło także miłości i filozofii. Film niesie ważne przesłanie. Jest zrobiony trochę w stylu słynnej Odysei Kosmicznej 2001, ale tym razem zrozumiały dla wszystkich. W filmie nie brakuje podejmowania ważnych kwestii dotyczących wpływu ludzi na planetę czy pojmowania natury. Niektóre sceny mogą wydawać się przydługie, ale tylko po to, żeby za moment zaskoczyć widza błyskawicznymi scenami akcji. Ten film to jak dobry pociąg dalekobieżny gdzie możemy się nudzić przejeżdżając wolno przez ospałe wsie i miasteczka, ale widzimy także wspaniałe miasta i dworce, a skład się kilka razy zmienia. Momentami, a szczególnie ostatnie 20 min. film po prostu wbija widza w fotel. Niedawno widziałem Marsjanina i tematyka trochę podobna, ale Marsjanin przy tym filmie to jak przedszkole do studiów. Podsumowując: rewelacyjne zwroty akcji, dużo rzeczy do przemyśleń, dużo scen wzruszających, światowa czołówka aktorów nawet w rolach 3 planowych jak Matt Damon i wreszcie to pierwszy film po którym zrozumiałem teorię zakrzywiana czasoprzestrzeni, do tego stopnia, że sam sobie to po filmie rozrysowałem na kartce papieru. Najlepszy film s-f jaki widziałem od dobrych paru lat.

hubio

Ten film ma też ciekawą inną zaletę. Za drugim razem ogląda się go jeszcze lepiej. Warto spróbować.

ocenił(a) film na 10
obleh

Mam na DVD na 1 półce więc na pewno (jeśli szybko nie umrę albo nie będę musiał sprzedać) to nie będzie ostatni raz. Naprawdę świetny film i wysoka ocena na filmwebie adekwatna

ocenił(a) film na 9
hubio

Choć film gwałci fizykę to też uważam że od lat nie było tak rewelacyjnego filmu i muzyki przede wszystkim.
Grają to gdzieś Polsce w kinie jeszcze?

ocenił(a) film na 10
FoxMurder

Nie wiem czy grają, ale można sobie urządzić własne kino w domu: film w kolekcji Nolana UHD 4k HDR jest już dostępny..., potrzebujemy jeszcze dobry projektor i ekran oraz dobre kino domowe i mamy kino w domu...

ocenił(a) film na 9
hubio

Nie odda efektu sali kinowej, specjalnie projektowanej i z olbrzymim ekranem. No, ale niestety ceny biletów w stosunku do naszych wypłat przedstawiają się w ten sposób, że musimy sobie seanse filmowe urządzać w mieszkaniu.

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Nie zgadzam się... Mam projektor który ma znacznie lepsze parametry niż te które są w projektorach w kinach. Dodatkowo mam Atmosa więc jeśli chodzi o dźwięk jest też bardzo dobrze choć oczywiście odbiega od dobrej sali kinowej. Jeśli jednak chodzi o obraz jest znacznie lepiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones