PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744}

Instynkt

Instinct
7,5 17 074
oceny
7,5 10 1 17074
Instynkt
powrót do forum filmu Instynkt

100% Hopkinsa

użytkownik usunięty

Główną podporą filmu jest oczywiście Anthony Hopkins, który znakomicie wywiązał się ze swojej roli. Gra jak zwykle przy użyciu minimalnych środków, i jak zwykle w pełni oddaje charakter główego bohatera. W granej postaci jest, co każdy zauważy, dużo z Hannibala Lectera, ale to zupełnie ktoś inny, postać zdecydowanie bardziej dramatyczna i, jak dla mnie, o wiele bardziej straszna. Czekam na film "Hannibal" - będzie to już chyba apogeum tego typu postaci w wykonaniu mistrza Hopkinsa.
Dosyć teatralnie wypada na tle reszty Cuba Gooding, ale myślę, że został trafnie obsadzony w tej roli. Poza tym piękne zdjęcia, i schematyczny muzyka (do jej tworzenia powinna sę zabrać raczej Lisa Gerard, albo Ian Anderson z Jethro Tull). Moja ocena 9/10.

ocenił(a) film na 5

Hannibal?!
Niezwykły talent Anthonego Hopkinsa sprawia właśnie, że w każdej postaci widzi się coś odmiennego. W jednych rolach przeraża i jednocześnie fascynuje swoją demonicznością ("Milczenie owiec"), a w drugiej emanuje dobrocią, tak realną i namacalną, że aż magiczną ("Hearts in Atlantis"). Oczywiście wybrałem postacie skrajne z dorobku tego niezwykłego aktora. Dlatego trochę mnie zdziwiło stwierdzenie, że oglądając Instynkt widziałeś w nim Hannibala Lectera :))) No cóż każdy ma inne gusta i inne postrzeganie na świat. Ja wiem tylko jedno - wybierając się na jakikolwiek film z sir Anthonym Hopkinsem, wiem, że będe miał przed sobą popis odmiennego aktorstwa i nie będe obarczony jego wcześniejszymi rolami, co sprawia, ze filmy z jego udziałem ogląda się z niezwykłą przyjemnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones