PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1213}

Indiana Jones i ostatnia krucjata

Indiana Jones and the Last Crusade
7,7 250 924
oceny
7,7 10 1 250924
7,9 37
ocen krytyków
Indiana Jones i ostatnia krucjata
powrót do forum filmu Indiana Jones i ostatnia krucjata

Wkurzało mnie to, kto mówi młodszy ? Albo kto się nazywa Młodzy zamiast Junior ? Przecież Junior to też polskie słowo.

Jordan66

Mi to tam akurat nie przeszkadzało :P Sam do brata mówię "Młody", więc dlaczego nie można by mówić "Młodszy"?

Jordan66

ogólnie to tłumaczenie było niezłe, rozbawiła mnie "kaszka z mleczkiem", ale jak po raz pierwszy usłuszałam "młodszy" i zdałam sobie sprawę ile jeszcze razy póxniej bedzie użyte to słowo, to rzeczywiscie zrobiło mi się słabooo ;P

ocenił(a) film na 7
msgamgee

mi nie przeszkadzalo. co za roznica czy mlodszy czy junior.



floyd maywether jr.

elohortex

A kto jest prezydentem USA ? George Bush Junior czy George Bush Młodszy ?

Jordan66

Ja o ojcu czasem mówię "starszy" więc logiczne jest, że w drugą stronę to będzie raczej "młodszy". Mi tam to nie przeszkadzało.

Jordan66

Jerzy Krzak Młodszy :) znaczy się młodszy od starego Krzaka


ocenił(a) film na 4
Jordan66

W angielskim jest tak: Junior - w jezyku formalnym tzn metryki, jakiekolwiek podpisy, dane osobowe oznacza potomka (osobe mlodsza) danej osoby o tym samym imieniu i nazwisku (e.g. George Bush). W jezyku kolokwialnym tzn gwara domowa (miedzy rodzina) i przyjacielska 'Junior' jest uzywany zartobliwie by okreslic mlodsza osobe, jednym z synonimow moze byc e.g. 'szczeniak'(choc nie jest to idealny odpowiednik, ale mam nadzieje ilustruje sytuacje). Relacjie miedzy Indiana, a jego ojcem naleza jak najbardziej do tej drugiej kategorii dlatego mamy takie, a nie inne tlumaczenie.
p.s. Do swojego brata jak mowisz Juniorze, czy Mlodszy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones