PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558104}

Idioci w Korei

Det røde kapel
7,0 1 041
ocen
7,0 10 1 1041
Idioci w Korei
powrót do forum filmu Idioci w Korei

Rewelacja :)

ocenił(a) film na 9

Dokument zdecydowanie dla miłośników gatunku. Akurat oglądałem niedawno Dzieci złego państwa i Korea Północna z ukrycia, więc jestem w klimacie. Film zdecydowanie warty obejrzenia - trzeba tylko wczuć się w pomysł i główną idee. Jak w państwie totalitarnym pokazać groteskę i jednocześnie nie stracić nic z porażającej grozy Korei Północnej. Film trudny w odbiorze ale jak najbardziej POLECAM ;)

ocenił(a) film na 8
yetiy

Film rewelacyjny nie jest i autor chyba nie do końca to chciał osiągnąć co widzimy na ekranie, ale za ambicje i autentyczność przekazu trzeba film docenić. Zwłaszcza że pokazuje (niezamierzenie?) równie krytycznie reżyserze i jego trupę jak i o Koreańczyków których spotykają.

BTW Bardzo trafna recka z którą prawie w pełni się zgadzam:
http://steadydietoffilm.typepad.com/blog/2010/01/review-the-red-chapel.html

yetiy

nie oglądałem, ale na pewno będzie gorszy od Defilady - dokument bez narracji

ocenił(a) film na 7
Wookie_LG

dużo gorszy. do tego reżyser, który tak się wystraszył, że zagubił się w tym, co początkowo zamierzał. widziałam różne dokumenty na temat Korei Północnej i ten wypada najsłabiej. Defilada jest naprawdę na pierwszym miejscu.

yetiy

właśnie obejrzałem - dużo słabsze od Defilady

ocenił(a) film na 7
Wookie_LG

myślę, że film warto obejrzeć, można w nim odkryć nieco inne postrzeganie świata przez Koreańczyków, film pokazuje poważne problemy w nieco innym klimacie, tym bardziej, że nie jest w pełni reżyserowany i wymyka się spod kontroli autorów. poza tym widzieliście gdzieś w innych filmach szczerze uśmiechających się Koreańczyków? bo ja mam wrażenie, że w właśnie w tym widziałem.
nawet nie ma co go porównywać do Defilady, są zupełnie w innej konwencji. tu jest narrator, a w Defiladzie tylko tłumacz.

szczególnie za wózek w środku parady - ode mnie 7/10

joemaster

lol... wczoraj było 39 głosów - dziś jest ich 60 - coś mały skok

Wookie_LG

Znowu, lol.

joemaster

Zgadzam się z tą opinią. Pokazuje mało terroru, mało prawdziwej KRLD, ale w szczególny sposób, w jaki żaden inny film o tej tematyce, wprawia w zakłopotanie i sprawia, że trochę inaczej patrzymy po nim na to społeczeństwo, bo zostały pokazane prawdziwe emocje.
Niestety konwencja nie zrealizowana w 100% i w żaden odkrywczy sposób, pod względem terroru nie pokazuje KRLD. Jednak mimo wszystko warto zobaczyć.

yetiy

A mi się bardzo spodobał.Film pokazał że z takim złem jak totalitaryzm i tyrania można walczyć poczuciem humoru,ośmieszając to.
Najlepsza była defilada ;) coś niesamowitego.W Korei Pn. te wygłupy brali na poważnie,śmiać się i płakać że w naszym kraju za komuny było podobnie.

mitemite

Film dobry, właśnie dziś go zobaczyłem, jeśli widz wie czego szuka, to znajdzie tam na pewno drugie dno.Polecam

mitemite

Reżyser trochę się pogubił, pomysł z krytyką ale w zniekształconym języku nie był udany, lepszy jest dosadny komentarz dodany w czasie montażu. Nie pokazano absurdu Korei w innowacyjny sposób (większość już była w innych filmach). Sami dali się wciągnąć w machinę propagandy, robili i mówili to na co im pozwalała władza, pod koniec filmu jeden z nich zaczyna mieć wątpliwości.. .Nie udało im się ośmieszyć władzy. Wpadli w sidła władzy,a miało być odwrotnie...

exe13

Trzeba wziąć pod uwagę że filmowcy grali pod dużą presją,jeśli by wyszło że są wrogo nastawieni do reżimu nie wiadomo co mogło by im grozić.Dlatego też widać gdzieniegdzie ustępstwa i po prostu strach przed zdemaskowaniem się

exe13

Doceniam ich starania i odwagę, jednak faktycznie, chcieli przechytrzyć system północno koreański, a to on ich przechytrzył... cała ta ta ich "sztuka" została zmieniona, wszystko musieli podporządkować żądaniom Koreańczyków, jednak nie zgodzę się z tym, że nie udało im się pokazać tego co chcieli. Chcieli pokazać jak chore i absurdalne jest to państwo i to im się udało. Jednak nie ma w tym dokumencie nic, czego bym wcześniej nie widziała w innych, dlatego oceniam film jako średni.

ocenił(a) film na 6
exe13

Fakt, że wpadli w sidła jest akurat najciekawszy w całym filmie. Tu widzimy ową totalność systemu.

ocenił(a) film na 7
czarnomerdin

Dokładnie tak
Ich koreańscy opiekunowie zadbali by ludzie z zachodu nie pokazali za dużo

ocenił(a) film na 7
giovanni50

TVP szybko się uczy. Z 88 minut zrobili 60.

ocenił(a) film na 7
Mr_Mey

A może ktos zle wpisał czas

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones