PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=273934}

Gwiezdny pył

Stardust
7,3 147 515
ocen
7,3 10 1 147515
6,7 24
oceny krytyków
Gwiezdny pył
powrót do forum filmu Gwiezdny pył

wpisujcie najlepsze wg was filmy fantasy...

moje typy to trylogia Władcy Pierścieni...
i 4 Pottera...

ocenił(a) film na 8
Tarantinka19

Ja rowniez stawiam na trylogie: Wladca Pierscieni, a takze na Excalibur

ocenił(a) film na 9
Tarantinka19

Oczywiście "Władca pierścieni" ( "Hobbit" tez pewnie bedzie rewelacyjny )

"Willow"

"Labirynt Fauna"

"Gwiezdny pył"

Było by dobrze, gdyby ktoś zekranizował "Thorgala" :))

ocenił(a) film na 8
Tarantinka19

zgadzam się jeśli chodzi o Thorgala!!! dla fanów komiksu!!: kogo widzicie w roli Thorgala i Arrici:
mój typ to Viggo Mortensen ucharakteryzowany na Aragorna<heheh> i Naomi Watts

Tarantinka19

Ogólnie oglądałam więcej filmów historycznych, niż czystych fantasy, no ale co tam ;p Jeśli chodzi takie prawdziwe fantasy to dorzuciłabym oczywiście "Opowieści z Narnii". Z niecierpliwością czekam na "Księcia Kaspiana" :)Jeszcze "Mgły Avalonu" (książka piękna, film zresztą też). A "Labirynt Fauna" jest wspaniały, chociaż do typwego filmu fantasy bym go nie zaliczyła.

Erendis

Zgadzam się całkowicie z przedmówczynią.
Brakuje tutaj właśnie Opowieści z Narnii. Wspaniały film i książka. Dodałabym też "Mroczne Materie", ale film (Złoty Kompas) jeszcze nie wyszedł (ale książka świetna).

Lynn_2

Jeśli chodzi o film "Opowieści z Narnii" to był kiepski, jak dal mnie. No jesli ktoś lubi takie familijne filmy to może mu się podobac, lecz dla mnie to zbyt dziecinny ten film był. Wolę "trylogie władcy piersieci" czy "Piratów z Karaibów".

ocenił(a) film na 9
Wielebny

"labirynt fauna" może i nie jest tak dobitnym przedstawicielem fantasy tak jak "Władca pierscieni" gdzie jest całkiem fantastyczny świat, ale, ścierają się w nim dwa światy, świat ludzi i ten drugi, zreszta wspaniale ze sobą zestwione, co doskonale widać na samym koncu ( jak i początku filmu :) ) mozna by się tu dopatrywac imaginacji świata przez pryzmat dziewczynki, lub nie, decyzja nalezy do widza. Tak czy inaczej z pewnością można zaliczyć ten film do gatunku fantasy. Zresztą jak ogladałem ten film to wlasnie tak czulem że przenosi mnie do innego niż ludzki swiata. I to chyba jest najwazniejsze :)

A propo's, "Piraci z karaibów" to chyba raczej przygodowy niz fantasy ;)))

I jeszcze jedno, czy ten film "Opwowiesci z Narnii" naprawde jest taki dziecinny ?? Bo nie widzialem go jeszcze.

A Powracając do Thorgala, Aragorn mogłby być :) ale musial by z 3 miesiące przed zdjęciami potrenować nad swoją muskulatura żeby się upodobnić do Thorgala:)) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Jules_11

heheh no właśnie:DD bo z Vigga to taki troche chuderlak:DD

ocenił(a) film na 9
Tarantinka19

czy ktoś jeszcze pamięta "Legendę"?

no i oczywiście "Willow"

ocenił(a) film na 8
Tarantinka19

ludzie "władca pierścieni" to nie trylogia! czy to tak trudno zapamiętać? a opowieści z narnii szczerze polecam, dorosłym też :)

jowi46

jowi46, racja z tą trylogią.
Nie, "Opowieści z Narnii" nie są dziecinne. Po prostu niektórzy nie potrafią odnaleźć w sobie dziecka i uważają się za cholernie poważnych i dorosłych. Jak dla mnie "Lew, czarownica i stara szafa" to film cudowny pod kżdym względem i Jules, obejrzyj, bo naprawdę warto :). Opowieści to taki film, do którego można wracać i wracać, i ciągle na nowo się nim zachwycać :]

ocenił(a) film na 10
Erendis

Nie lubię filmowego Władcy Pierscieni, dla mnie najlepszy jest film Excalibur.

ocenił(a) film na 8
jowi46

wladca pierscieni to jest trylogia,przeciez tolkien wydal tylko trzy czesci tej ksiazki: druzyne pierscienia,dwie wieze i powrot krola

użytkownik usunięty
jowi46

A czym niby to jest? Quadrologią, siedmioksięgiem?
Ma trzy części więc to trylogia.

Ale Tolkien oryginalnie chciał to wydać jako całość, wydawcy podzielili na trzy.

MrsRider

Racja, ze względu na rozmiar...

morrowdim4

"Władca" rzeczywiście w planach autora miał zostać wydany w całości, ale tak na prawdę został podzielony przez niego na 6 ksiąg
1. Powrót cienia, 2. Drużyna Pierścienia (I tom Drużyna Pierścienia) 3. Zdrada Isengardu, 4. Podróż do Mordoru (II tom Dwie Wieże) 5. Wojna o Pierścień, 6. Powrót króla (III tom Powrót Króla), ale wydawnictwo się nie zgodziło i aby uzyskać większy zysk wydało "Władcę" w trzech tomach.

Tarantinka19

* wszystkie części Harrego Pottera
* Opowieści z Narnii
* Most do Terabithii

klaudddis

Ja jestem za - Niekończąca się opowieść. Chyba najlepszy w swoim gatunku

ocenił(a) film na 8
Tarantinka19

ja bym dorzuciła do listy koniecznie "Ostatniego smoka" :)

użytkownik usunięty
qMargot

Legenda, Ciemny Kryształ, Labirynt, Hellboy: Złota Armia. Wszystkie cudowne na swój sposób.

Władca - 7/10. Za dużo komputera a za mało uczuć.

użytkownik usunięty

Zwłaszcza że dodano masę wątków miłosnych, których w ksiażce nie było XDDD

Tarantinka19

I tak nigdy więcej nikt nie napisze lepszej powieści fantasy niż Władca Pierścieni. Powiem wam , że jeszcze Avatar jest fantastyką dla mnie. Po pierwsze jeśli ktoś chce trochę więcej uczuć to może sobie obejżeć romansidło . Trzeba też zakorzenić u ludzi to iż W-P nie jest trylogią niby 3 tomy po 2 księgi , ale Tolkien chciał wydać w całości i dlatego to nie jest TRYLOGIA.

tomek781

Jesli spojrzec na sam film to WP mozna nazwac trylogia. Ale jak chodzi o ksiazke to sie z toba zgodze.

ocenił(a) film na 10
Tarantinka19

z tego co oglądałem:
Gwiezdny pył, Zaczarowana, Willow, Miasto cienia!, jedne z lepszych (Władcy i prawie wszystkich Harrów nie oglądałem dla zasady!)

Tarantinka19

Moim zdaniem to " Opowieści z Narnii " i może jeszcze " Avatar ".

użytkownik usunięty
Amotqa

Avatar to SF

ocenił(a) film na 8
Tarantinka19

Jeżeli chodzi o "Opowieści z Narnii" to uważam, że naprawdę warto obejrzeć bez względu na to ile ma sie lat :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones