PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5959}
6,6 6,1 tys. ocen
6,6 10 1 6072
6,8 5 krytyków
Gry uliczne
powrót do forum filmu Gry uliczne
Danilho

Rzeczywiscie bardzo dobry, szczegolnie w kontekście kinematografii ostatniej dekady. Na jej tle wypada rewelacyjnie..ehh różowe lata dziewiędziesiąte

ocenił(a) film na 8
mr_gibbons

Będąc w latach 90 można było sobie pomyśleć, że kinematografia zeszła na psy, że kręci się coraz więcej banałów typu młode wilki, że jest coraz gorzej... Cóż... człowiek się nie spodziewał tego co przyniesie XXI wiek. I co? Tęsknię za latami 90, w sumie to był chyba jeden z najlepszych okresów polskiego kina. Jak dla mnie przynajmniej. A gry uliczne są bardzo pokrzywdzonym filmem, przemilczanym, niedocenionym. Bardzo dobry film, o którym w ogóle się nie mówiło przed całą akcją z Maleszką. Obecnie wszedł do kin, film, który w dużej mierze klimatem i tematyką przypomina mi Gry uliczne. Mówię o Uwikłaniu. Polecam!

ocenił(a) film na 6
koraarok

ciekawy, choć biedniutki jeśli porówna się go z "Uwikłaniem" (to jednak inny budżet!), ale może przez to bardziej prawdziwy? z ciekawostek, to zauważyłam aż dwa te same plenery co w "Uwikłaniu" (nie mówię tu o Rynku Głównym) oraz wspaniałego Mariana Dziędziela jeszcze przed wybuchem jego filmowej kariery, no i Kazimierz - aż trudno uwierzyć, że jeszcze 15 lat temu tak to wyglądało!

ocenił(a) film na 7
koraarok

Myślę że ten film był niepopularny z punktu widzenia polityki grubej kreski lat 90tych. Kinematografia i ogólnie rzecz biorąc media były jeszcze na usługach starego systemu i taki film był skazany na trudniejsze przyjęcie.

Film bardzo realistyczny. Dobrze zapowiadający się aktorzy Gonera i Wolszczak - którzy z czasem niestety porozmieniali się na drobne....

ocenił(a) film na 10
Danilho

Pamiętam jak byłem 15 letnim gówniarzem i właczylem popoludniu w roku 1996 przez przypadek TVP 2 . Trafilem na dokument opowiadajacy o kręceniu tego filmu. Nosowska, Wolszczak, gonera i Klynstra..wywiad z nimi, jak odbierają swoje role, duzo mowione o Krakowie tym malo zadbanym, niekomercyjnym...film nie był tak do końca przemilczany. Poszedłem na niego do kina..było full wypełnione. Ale może wtedy były inne czasy..kino polskie przyciagało ludzi bardziej niz dzisiaj i bynejmniej nie mówię o komediach...

Potem film był puszczany chyba ze dwa razy w TVP (raz na pewno w sobote o 20.00 w 1997). Obecnie watpię by jakakolwiek stacja go wyemitowała...czasy sa takie, że tematy UB i sluzb sa passe, a jak ktoś sądzi inaczej ten jest podnózkiem prezesa.

Ktoś wspomnial o Uwiklaniu. Uwikłanie to dobry film, ale Gry uliczne są oparte w duzej mierze na faktach...i przez to bardziej do mnie przemawiają.

A Ketman to Maleszka..dawny dziennikarz GW. Kolega Michnika.

ocenił(a) film na 7
aliveinchains

A jednak właśnie został wyemitowany w TVP 1 :)