PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242379}
5,6 83 tys. ocen
5,6 10 1 83065
3,6 21 krytyków
Green Lantern
powrót do forum filmu Green Lantern
Thommy

Przeczytawszy ten komentarz nasunęło mi się na myśl kilka wersji odpowiedzi.

Oto wersja pierwotna: mam nadzieję, że twórca filmu odpowiedzialny za wdzianko Latarni nie jest takim półdebilem jak ty.

Wersja grzeczna i miła: drogi kolego (w domyśle: półdebilu)! Bardzo mi przykro, zapewne zburzę twój świat (jestem niedobra, wiem), ale kolor ma tu większe znaczenie, niż ci się wydaje. Otóż...

Hal Jordan (gość, o którym będzie film) nie jest jedyną Zieloną Latarnią. Należy on do, uwaga, trudne słowa: KORPUSU ZIELONYCH LATARNI (Green Lantern Corps). Zielone Latarnie zajmują się jako-taką obroną różnych sektorów w galaktyce, co też jest ważne. Jest też wiele innych "latarnianych organizacji". Nazywają się inaczej, ale przedstawię je po kolorach, żeby było ci, drogi kolego, łatwiej: Pomarańczowe Latarnie, Żółte latarnie, Niebieskie Latarnie, Fioletowe Latarnie, Latarnie Indygo, Czarne Latarnie. Widzisz, każda Latarenka ma pierścień, który sprawia, że jest Latarnią. I każdy z tych pierścieni daje Latarnikom powera, zależnego od koloru. I tak Zielone Latarnie działają siłą woli, "Żółte" działają na strachu, a Czerwone, widzisz, kochanie, działają na gniewie.
Tym samym, gdyby pan Jordan miał czerwone portki, byłby ZŁY.

Dziękuję za uwagę.

ocenił(a) film na 5
Niema_Chimera

ohoho się ku*wa mądrala znalazła, jak z ciebie taki inteligent to może wymyślisz lekarstwo na raka ?? bo z tą twoją wiedzą to już ci nie daleko :/

Niema_Chimera

dobrze ze nas poprawlas, bo przez chwile myslalem ze ten kolor to bzdurny
wymysl jednego z autorow komiksu, ktory znaczenie dorobil gdzies w locie
pomiedzy rokiem 1940 a 2000 ....
No ale widac to jest prawda zyciowa ktora powinnien znac kazdy ;D

slocik

Prototyp, nawet nie chce mi się odpowiadać na takie głupie teksty.

Kolor jest ważny, tylko tyle - jeśli tak wam serce krwawi, to odsyłam do komiksów. -.-

ocenił(a) film na 7
Niema_Chimera

Chcę zauważyć, że nie wszyscy znają komiks i nie widzę powodu aby od razu reagować tak agresywnie.
No cóż, niektórzy lubią się wyżywać w necie (swoją drogą lepiej w necie niż w życiu).

Pozdr.

ocenił(a) film na 6
Niema_Chimera

Paniusiu! Wyluzuj! Jestem fanem GL od wielu lat, a jakoś nie bulwersuje mnie jak Ciebie to, iż ktoś może nie kojarzyć Hala i całej ferajny z Zielonego Korpusu. Jeżeli kolega ze swoją niewiedzą wg Ciebie jest półdebilem, to Ty bez wątpienia jesteś nim w całości.

Niema_Chimera

Niesamowitym doświadczeniem było czytanie tych informacji:] A tak na poważnie, to nie znam za bardzo komiksu, w Polsce chyba nie było ich za wiele, swoją drogą, ale może film jakoś mnie zainteresuje? Nie wykluczam takiej opcji. Pozdrawiam zdroworozsądkowych miłośników komiksów:)