PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=62}

Gra

The Game
7,8 227 809
ocen
7,8 10 1 227809
7,2 37
ocen krytyków
Gra
powrót do forum filmu Gra

Moim zdaniem główny bohater choruje na schizofrenie. Film skłonił mnie do poczytania na temat tej choroby . Okazuje się , że jest ona uwarunkowana genetycznie, a duże prawdopodobienstwo zachorowania występuje u krewnych z pierwszej ręki , jak np. syn. Wyraźnie w filmie jest zaznaczone , że ojciec popełnił samobójstwo, można się domyślić, że chorobę i przekazał ją właśnie synowi. Wydaje mi się , że również jego brat mógł być chory. Biologia nie wyklucza czegoś takiego. Choroba także tłumaczy jego zachowanie , samotność , gburowatość, gdyż chorzy na schizofrenie mają często depresję , zaburzenia w kontaktach międzyludzkich. Większość filmu to wyolbrzymione to co pod wpływem uaktywnionej choroby działo się w jego mózgu . Czuł się obserwowany, śledziony , może to troszkę wyolbrzymylii. Ale z pewnością nie można tego odbierać dosłownie! To co sie działo to był twór wyobraźni bohatera, czysta fikcja. Co do końca filmu, można interpretować go w przeróżny sposób. Mógł na tyle zwariować, ze calkowicie postradał rzeczywistość. Ale moim zdaniem on tak na prawdę zmarł. A wszystko co sie dalej zdażyło to było tak jakby dla niego już życie po smierci. On przez cały czas chciał żeby to sie okazalo głupim żartem , chciał myślałeć , ze tak na prawdę wszyscy go nabrali, a ta śmierć w pewnym sensie była dla niego ukojeniem.

LordPtak

A i jeszcze jedno , wszyscy piszą , że film jest skopany przez końcówkę. Moim zdaniem koniec jest bardzo fajny bo nie jest wcale taki oczywisty. Tak naprawdę nie wiadomo czy zmarł , zwariował czy faktycznie to był żart . Ale ja tą wersję z żartem i odbieraniem filmu dosłownie od razu odrzucam jak to napisałem wcześniej. Nie jest nie możliwa ale moim zdaniem tam się dzieje zbyt abstrakcyjnych rzeczy , żeby odbierać to dosłownie . Jak np.: ten taksówkarz, który chciał go zabić. Ale każdy ma prawo do swojej interpretacji. Pisze tak , ze względu , iż czytając komentarze , zauważyłem ze sporo osób odcięta ten film właśnie w taki dosłowny sposób :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones