PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=163903}

Gra Endera

Ender's Game
6,4 79 302
oceny
6,4 10 1 79302
5,5 14
ocen krytyków
Gra Endera
powrót do forum filmu Gra Endera

Zabrakło czasu

ocenił(a) film na 6

aby zmieścić całą fabułę z książki w tym filmie. To tak jakby ktoś chciał zrealizować Władcę pierścieni w jednej
dwugodzinnej opowieści.
Dlatego oglądanie Gry Endera bez wcześniejszej lektury jest bezcelowe. Można jedynie się zezłościć, że całość jest
naiwna i bez sensu. Brak tu po prostu spójności, motywacji działań bohaterów, otrzymujemy jakieś strzępki z całej
historii. Nic nie wiemy na temat rodzeństwa Endera, mamy jedynie szczątkową wiedzę jak budował relację z
kolegami ze szkoły bojowej, praktycznie usunięto większość scen walk i strategii.
Pominięto scenę z przydziałem łóżka przy drzwiach i "awansem" Endera za co koledzy go znienawidzili, zresztą w
większości sytuacji w filmie ta początkowa nienawiść wielu kadetów do Endera jest absurdalna, bo nie było
nakreślonych wielu sytuacji z książki.

Oczywiście ogromnym plusem filmu jest oprawa audiowizualna. Często zastanawiałem się jakby wyglądała szkoła
bojowa, całe te treningi itp w rzeczywistości. Trzeba przyznać, że zrobiono tu porządną robotę.
Podsumowując:
jeśli ktoś czytał książkę to nadąży za fabułą, bo pokazywane strzępy historii Endera ułoży sobie jakoś w głowie i
będzie mógł się delektować fajnymi efektami specjalnymi. Wtedy film może dostać 6 pkt. Ci, którzy książki nie widzieli
tylko się zdenerwują i będą uważali, że film jest naiwny, bez sensu i dziwny i dadzą 4 pkt.

ocenił(a) film na 8
jojoro

Kurdę, szkoda, że nie wiedziałam, że jest książka... Zaczęłabym od niej. Mimo wszystko film mi się bardzo podobał, ale właśnie zabrakło mi wielu wątków... Ogarnęłam, że ma on silną więź z siostrą, ale dlaczego z nią, a nie z bratem, albo rodzicami? Zazwyczaj tak nie jest... Ja tam zachwyciłam się pewnymi motywami jak ludzie jako ci źli najeźdźcy z kosmosu, a nie jako dobry i empatyczny naród, albo atakowane gąski, co się bronią... I tym, co się działo w głowie Endera... Zdecydowanie było za mało tych znaków... Tylko gra i jeden sen, to kurde... I to nagle takie istotne? Muzyka też cudownie dobrana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones