PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32380}

Godziny

The Hours
7,3 108 918
ocen
7,3 10 1 108918
7,4 28
ocen krytyków
Godziny
powrót do forum filmu Godziny

bEZNADZIEJNY :( NO NIESTETY NIE PODOBAł MI SIE MOZE DLATEGO ZE MAM 15 LAT I WYCHNOWAłEM SIE NA TAKICH FILMACH JAK pIłA?? beZNADZIEJNY NIE POLECAM CHYBA ZE KTOS LUBI SPAC W KINIE :)

blaszka232

Ja też mam 15 lat, właściwie prawie 16 ale mnie ten film zachwycił. I powiem Ci, że spać na tym filmie będa tylko ci, którzy go nie potrafią zrozumieć i może są niedojrzali. Ale krytykować nikt Cie nie będzie, bo "o gustach się nie dyskutuje".

blaszka232

O rany... 15latek wychowywany przez tv i internet. Jakiej więc reakcji się spodziewać? Dzieciaku poczytaj czasem jakąś książkę, albo spróbuj wysilic szare komórki dla odmiany. A o kinie wypowiadaj się dopiero jak nieco dojrzejesz.

ocenił(a) film na 1
sakurazukamori

z pewnością czytam więcej od ciebie ?? )hahaha( juz wystarczyło podac wiek ;] zeby człowieka z błotem mieszali ;] "dojzali Ludzie"

ocenił(a) film na 1
sakurazukamori

I to jest włąsnie najbardziej denerwujące... czy według Ciebie 15 latek nie ma szarych komórek? ja tez ogładałam ten film gdy miałam lat 15 i do tej poty uważam ze jest on beznadziejny. Dlaczego ludzie strarski od nas 15-17 latków uważają ze jestesmy...nie iwme..gorsi? nie mamy gustu? o gustach sie nie dyskytuje..do swoich racji powinno się przekonywać inaczej a nie zwalać na wiek... to pokazuje, ze nie potrafisz zareklamować ten film, udowodnić co było w nim ciekawe... Skąd wiesz czy 15 latkowie nie czytaja ksiązek?! to jest straszne!!! ludzie żyją stereotypami. najwidoczniej Ty też!!

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Tu nie chodzi o wiek, wychowanie na telewizji czy internecie ... jest to film który albo zachwyci albo zanudzi ... mnie osobiście zachwycił ... moze dlatego że "kocham" proze pani Woolf ... może dlatego ze ... trzeba mieć powód dla którego chce sie obejrzec ten film. Zachwyca genialne aktorstwo (Streep, Kidman, Moore i Harris). I polecam ci przeczytanie "Godzin", "Pani Dolloway" i włączeniu raz jeszcze filmu ... Pozniej powiesz co sądzisz. pzdr ;)

blaszka232

Hmm... Właściwie zgadzam się z Tobą. Film nie każdego musi zachwycić. Ale chodziło mi o to, że trzeba jednak mieć w sobie pewną dojrzałość i wrażliwość, żeby takie filmy doceniać. Poza tym to sprawa gustu. Nie spodziewasz się chyba jednak,że ten dzieciak przeczyta polecane przez Ciebie książki? Nawet filmu nie zrozumiał,więc co dopiero słowo pisane:) Uśnie po pierwszej stronie. Poza tym wielu ludzi samo wzięcie ksiązki do ręki już męczy psychicznie...
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
sakurazukamori

Ja mam lat 14 (prawie 15) i film mnie zachwycił. Ksiązka również.

ocenił(a) film na 10
Gregory_4

Widzisz salvo ... osoba wyżej ma 14 lat i film i ksiazka zachwycily ... ale moze masz racje ... zostawmy 15-latka w spokoju niech MTV poogląda ;)

Dean

Ależ nie miałem na myśli tego,że film nie spodoba się nikomu poniżej 15 roku życia. Fajnie,że są i mądrzejsi młodzi ludzie (nie żebym ja był stary:) Ale chyba każdy zgodzi się, że do zrozumienia i docenienia wielu rzeczy potrzebna jest jakaś dojrzałość, zdobycie doświadczeń, podobnie jak pewna wrażliwość i zdolność do myslenia o czymś więcej niż
'co zjem dzisiaj na obiad?'
Ale jak czytam texty owego 'blaszki' i jemu podobnych dzieciaków to po prostu nie mogę powstrzymać się od komentarza.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
sakurazukamori

Nie każdy się z tobą zgodzi, zdobycie doświadczeń, dojrzałość i wrażliwość jest niezależna od wieku. Ile znasz dojrzałych wiekowo osób bez grosza wrażliwości?? I ile 15 latków którzy przeżyli więcej niż nie jeden dorosły?? Bo ja znam całkiem sporo przykładów z obu grup. Tutaj wypowiedział sie jakiś 15 latek bez odrobiny wrażliwości jak widać - i takich jest większość, ale i niestety większość dorosłych też jest taka. Więc nie ma co generalizować ludzi ze względu na wiek.

ocenił(a) film na 1
ikari

;/ Chodzi wam tylko o wiek nokomu z kim ogladałem ten film sie nie podobał ! (oprócz mojej mamie była zachwycona) Poprostu uwazam ze jest to film bardziej dla kobiet ;/ bo wg mnie dobry film to np film Skazani na Shawshank ........

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Zgadzam się Skazani... to bardzo dobry film, jest to bardzo dobrze opowiedziana historia na podstawie powieści Kinga. Autora dla mas który pisze proste historie. Taki sam jest film jest. Książka Cunninghama i film Daldry'ego są czyms więcej niż opowieścią o trzech kobietach, są wędrówką do ludzkiej (kobiecej) duszy, starają się odpowiedzieć na najważniejsze życiowe pytania.
Skazani na Shawshank są filmem bardzo dobrym, Godziny są filmem wybitnym.

ocenił(a) film na 10
Gregory_4

ja mam 14 lat, jestem chłopakiem, widziałem wiele filmów w życiu, ale mało który na mnie wywarł takie wrażenie. na pewno jeden z moich ulubionych (jeśli nie ulubiony), serdecznie polecam! :)

ocenił(a) film na 1
sakurazukamori

Dojrzałość?? po obejrzeniu listy Twoich ulubionych filmów wściekłam się na maksa! Krytykujesz 15 latka a sam na liście ulubionych filmów masz "straszny film"! A moze to Ciebie męczy czytanie książek?! To jest przerażające! Popatrz najpierw na siebie! Ciekawe czy będziesz na tyle dojrzały aby odpisać...

blaszka232

Wcale nie generalizuję, że każdy 15 latek to jakiś niedojrzały gówniarz! Chodzi mi tylko o owego kolesia wypowiadającego się na temat Godzin. Ja ten film uwielbiam i jak jakis chłopaczek wyskakuje z taką wypowiedzią jak ta jego pierwsza, to nie mogę się powstrzymać od komentarza. Poza tym sam stwierdził że film mu się nie podobał bla bla bla, może dlatego że ma 15 lat i wychował się na takich filmach jak Piła. Sam więc siebie określił i jak widać nawet on zwrócił uwagę na wiek. Tyle.

blaszka232

P.S. Niech ten dzieciak najpierw nauczy się poprawnie pisać a dopiero potem rozmawia z dorosłymi.

ocenił(a) film na 1
sakurazukamori

Pfff Obronca Godzin .....Waleczne Serce ;/ Szkoda mi takich Ludzi jak ty ! nie mozesz przebolec ze ten film nie kazdemu sie podobał !! poprostu !! nie kazdy jest taki wspaniały i zna sie na filmach tak dobrze jak ty ! ;/

blaszka232

Jak widać nie każdy.A mi szkoda takich ludzi jak Ty. W wieku 15 lat nie tylko nie potrafisz poprawnie sklecić paru zdań, ale jeszcze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie krytykuję Twojego gustu(każdy ma inny), ale Twoją postawę. Nie wrażliwego i myslącego 15latka, tylko 15latka jeszcze gówniarza, który na właściwym sobie poziomie ocenia film, którego chyba nie zrozumiał.I póki co tylko mnie w tym utwierdzasz.Chyba jaśniej już się nie wyrażę.
Załapałeś? Hmm? Hmm? Hmm? Ciao.

ocenił(a) film na 1
sakurazukamori

Mówiąc na mnie gówniarz chyba nie myslisz ze POwiem TAk masz racje w 100% ?? Równie dobrze jana ciebie moge powiedziec stara przewrazliwiona na punkcie godzin Płaczka ;/ ...jak widzisz takie porównania nie są nic warte więc ty Dorosła osoba spróbuj mnie przekonac ze ten film był jednak dobry a nie bezscesowna ktyryka ;/
NIe zrozumiałem tego filmu MOze niee ale uwierz mi Np ReQuiem dla snu TEn film uwazam sa film warty polecenia !! bo o tym filmie mozna powiedziec ze jest prawdziwy!!

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Bo pokazali w nim jak ludzie wbijają sobie igły w żyły?

Chyba nie powiesz, że jest prawdziwszy od takich "Godzin".

ocenił(a) film na 1
marczykowski

a jesli powiem ze jest ?? powiesz mi ze jestem Pojebanym gówniarzem ???

ocenił(a) film na 10
blaszka232

nie, nie powiem ci, że jesteś pojebanym gówniarzem. powiem ci byś mi wytłumaczył dlaczego tak sądzisz.

ocenił(a) film na 1
marczykowski

ok więc sądze tak poniewaz ten film mnie nudził ...nie zauwazyłem w nim nic na co bym mógł jakos lepiej zwrócic uwage , cos co by mi utkwiło po tym filmie w pamieci jakis morał..jakas scena .. poprosu uwazam ten film za film raczej dla kobiet bo kazda kobieta która oglądała ten film z moich bliskich była zachwycona. MOze poprostu jestem zbymało czuły i moja wrazliwosc jest zniszczona juz przez ten swiat ?? a moze powinieniem jednak ogladnac ten film jeszcze raz i powaznie sie nad nim zastanowic??

ocenił(a) film na 10
blaszka232

ale to, że film nudzi i nie przemawia do ciebie - nie oznacza chyba, że nie jest prawdziwy...


wróć do niego za jakiś czas ;)

blaszka232

Akurat tu się z Tobą zgodzę. Niedawno miałem okazję obejrzeć Requiem i rzeczywiście robi wrażenie i jest wart polecenia jak najbardziej. Ale nie uważam żeby był w czymś 'prawdziwszy' od Godzin. Po prostu obejrzyj to za pare lat i gwarantuję, że więcej zrozumiesz a może i jakimś cudem nawet Ci się spodoba... Po wkroczeniu w dorosłe życie i juz bez opieki rodziców zaczynasz żyć na własny rachunek. To jakie będzie twoje życie zależy już tylko od Ciebie. To oczywiste dla każdego.W Godzinach te kobiety czują,że nie żyją tak jakby chciały, że duszą się trwając w tym stanie.Perspektywa spędzenia reszty życia w ten sposób jest naprawdę nieciekawa. Zacznij żyć na własny rachunek, spotkaj kogoś kto będzie dla ciebie ważny itd. a potem niech okaże się, że jednak nie tego szukałeś,że czujesz potrzebę zmiany ale to pociągnie za sobą wiele konsekwencji, których się boisz. I tak trwasz w zawieszeniu, a życie powoli przecieka Ci między palcami. To oczywiście taki skrót myslowy, bo w filmie ukazane jest wszystko nie tylko na tej jednej płaszczyźnie.Nie mam na myśli nic złośliwego, mówiąc że trzeba być dojrzalszym itp żeby to zrozumieć. Trzeba chyba nieco doświadczyć jako dojrzały a nie dojrzewający dopiero człowiek.Tak po prostu jest i tyle.
Wtedy na pewno łatwiej zidentyfikujesz się z problemami bohaterów i bohaterek, co jednak nie musi oznaczać że od razu będziesz ryczał na filmie i krzyczał 'Tak! Ja też tak mam! Rozumiem cię Lauro!'. Niekoniecznie jest filmem dla kobiet. Ma w sobie dużo wrażliwości i kobiecości, bo opowiada o kobietach właśnie ale to nie znaczy, że tylko do kobiet ogranicza swój przekaz.

użytkownik usunięty
blaszka232

blaszka232 @... i ty tłumaczysz się tym że masz 15 lat?? Ja mam 14 i nie uważam się za jakąś znawczynię kina, ale "Godziny" są jednym z moich ulubionych filmów. Przecież ten film jest piękny. No, ale nie każdy to rozumie...

użytkownik usunięty
blaszka232

głupio mówisz że wchowałaś sie na takich filmach jak piła to kretyńskie (nie wychowujemu sie na filmach) widać poprostu filmu nie zrozumiałaś i może do niego nie dojrzałaś że tak powiem no cóż każdy ma swoje zdanie jednak mi sie film podobał mimo że mam 13 lat ja go zrozumiałam

użytkownik usunięty

Ostra konwersacja... Sądząc po waszych "ynteligentnych" wypowiedziach jestem starszy od was, film również mnie nie zachwycił, ale nie powiem że się nudziłem, gdyż film ma coś w sobie... nawet dla mnie :P Nie kłóćcie się ludziska! Miłujmy się! (lol) :P Reqiuem nie był "gupi" bo "se" ludzie igły w żyły "wkładali", Requiem był świetnie wyreżyserowanym filmem poruszającym istotny temat ;] Paaaa ;)

ocenił(a) film na 10
blaszka232

Czy coś się u Ciebie zmieniło przez te 12 lat?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones