PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10038861}

Godzilla Minus One

Gojira Mainasu Wan
7,3 19 658
ocen
7,3 10 1 19658
8,1 39
ocen krytyków
Godzilla Minus One
powrót do forum filmu Godzilla Minus One

Po fali recenzji, które okrzyknęły ten film arcydziełem, spodziewałem się czegoś więcej niż prostej jak drut fabuły, przeciętnych efektów specjalnych (choć biorąc pod uwagę budżet, i tak robią wrażenie) oraz przerysowanej gry aktorskiej. Ten teatralny patos strasznie kłuł w oczy, co niestety jest częste w azjatyckich produkcjach.

Oczywiście, jeśli nie wystawisz temu filmowi co najmniej 8/10, a najlepiej 10/10, to znaczy, że jesteś prostakiem i nie znasz się na kinie. Prawdziwi znawcy wiedzą, że ta produkcja jest ósmym cudem świata (a poza tym Godzilli tak ładnie świecił się ogonek i było atomowe buuummm ze "strumienia cieplnego" zamiast tandetnych amerykańskich "laserów").

Na duży plus zasługuje brak nachalnej propagandy lewicowej, której dzisiaj jest pełno w kinie.

Ten film nie jest zły, ale z pewnością nie jest wybitny. Takie 5,5 (być może 6) na 10.

ocenił(a) film na 8
Halavin

Arcydzieło? Nie, jest parę momentów w fabule w których mam wątpliwości, ale nie chce tego pisać w temacie nieoznaczonym spoilerem. Bardzo dobry film? Jak najbardziej. Z efektów to może model Godzilli mógłby być lepszy, do reszty nie mam się co przyczepić patrząc na to jak musieli rozporządzać budżetem 15 milionów to musiały być gdzieś cięcia.

Przerysowana gra aktorska? Nie sądzę. Desperackie błaganie głównego bohatera o pomoc praktycznie waląc łbem o ziemie tak właśnie wygląda w tej kulturze. Nie odczułem, aby japońskie postacie zachowywały się nie po swojemu. Ja wiem, że Europa i Japonia są trochę daleko od siebie i pewni ludzie mogą mieć szok kulturowy, ale oni właśnie tak mówią i się zachowują. Zresztą tak i siak idzie się wczuć w to co przechodzi główny bohater więc z tym nie ma problemu - w końcu emocje to uniwersalny koncept.

Odnośnie przesadnego teatralnego patosu też się nie zgodzę. Sytuacja zarówno Japonii jak i głównego bohatera po Drugiej Wojnie Światowej była dramatyczna. Teraz wyobraź sobie, że ledwo parę lat po odbudowie kraju i swojego życia wchodzi ci bydle, które jest ponownie zagrożeniem dla istnienia twojego kraju po przegranej wojnie i ogromnych stratach po nalotach w ludziach i budynkach. No raczej to jest poważny problem i ludzie mają się czego bać. Nie ma tutaj żadnej przesady.

Jak ktoś wystawił najnowszej USA CGI bezmózgiej nawalance, gdzie Godzilla świeci na różowo, biega i jest ujeżdżana przez wielką małpę 7/10 a świetnemu filmowi historycznemu, gdzie okres w którym jest osadzony, fabuła, postacie i wielki jaszczur walący laserem traktowany z należytą powagą zlewają się w solidną historię 5/10 to coś o nim świadczy. Ludzie mają powody, aby uznawać ten film za arcydzieło, uwierz.

Spodziewałeś się lewicowej propagandy w japońskim kinie? Dziwne.

Myślę, że ludzie którzy chcą dobrego kina które nie traktuje widza jak idiotę będą zachwyceni, pozostałych odsyłam do Monserverse gdzie większość filmu to czekanie na kilka parominutowych walk potworów w morzu debilnych ludzkich postaci, na których skupia się lwia część produkcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones