PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470442}
7,4 33 589
ocen
7,4 10 1 33589
6,0 12
ocen krytyków
Generał Nil
powrót do forum filmu Generał Nil

rozliczone. Kaczyńscy chcieli rozliczać to zrobiono z nich oszołomów którymi straszy się dzieci.
Film powinno się puszczać na zachodzie dzieciom w szkołach którym się wydaje że Stalin to był sympatyczny wujek.

Qaziqs

Podziękuj TVN, PO i SLD.. to grupa trzymająca władzę..

film 9/10

ocenił(a) film na 9
Patruell

W pierwszej kolejności tobym podziękował Kaczyńskiemu za to, że nawet słuszne zamiary potrafił spartolić i obrzydzić społeczeństwu.

suszyMie

Tak, najlepiej trzymać za Pan brat z towarzyszami Ruskami, profanować ich niecne czyny, i za nic mieć sprawiedliwość. Tusk i cała ta jego gromadka w kolejce ustawiają się do towarzysza Putina i jego podwładnego prezydenta. Kaczyński ceni konserwatyzm, powrót do tradycji, Tusk jedynie chce dogodzić własnej dupie i innym bogatym dupom, czyli 5 % społeczeństwa, za nic mając biednych.

ocenił(a) film na 9
TubylecBetonu

Ja tam wolę bogatych niż biednych, mądrych niż głupich, uczciwych niż krętaczy i pięknych niż brzydkich ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
uploader

Cóż za nietrafione porównanie - żenujące; nie masz szacunku do samej siebie wypowiadając takie słowa! Powinnaś się wstydzić. Cóż ów "paranoik", czyli Kaczyński, o którym wypowiadasz się w taki sposób ma wspólnego z Hiedlerem (Hitlerem, którego ojcem był Alois Schicklgruber)? Czy Kaczyński np mordował/morduje ludzi? Prostaczka! ...

ocenił(a) film na 8

Czy ja powiedziałem, że Kaczyński kogoś mordował? Powiedziałem, że cechy jego charakteru wcale daleko nie odbiegają od nazistowskiego dyktatora.

użytkownik usunięty
uploader

Na początku przepraszam za mój sposób wypowiedzi. Przyznaję, że poniosły mnie emocje, lecz Twoje zestawienie tych panów wprawiło mnie w złość. Spójrz, proszę, to Twe słowa: "Kaczyński to paranoik niczym Hitler". Porównałaś Pana K. z jednym z największych morderców w historii. Według mnie to wyjątkowo nie na miejscu. Nie bedę się więcej rozpisywał, przepraszam. Być może mógłbym zbyt wiele powiedzieć.

"Pana" kaczyńskiego? na Pana trzeba mieć wygląd:) bo pieniądze to on ma

użytkownik usunięty
uploader

W 1992 roku chciano odkryć karty, ale koalicja frakcji Wałęsy z SLD uniemozliwiła.

ocenił(a) film na 7
uploader

jakie upadku komuny pajacu ? Przecież komuna jest dalej u władzy, a cała europa zachodnia to socjaliści z trockistą Jose na czele.... Kaczyński tkwi w tym układzie po uszy, mógł rozliczać nie rozliczał, mógł zmieniać prawo nie zmienił, pragnę tylko przypomnieć kto ukręcił łeb śledztwu w Jedwabnem, śp. Lech...

ocenił(a) film na 8
Kaczor_85

Mogłbyś mnie nie wyzywać od pajaców? W pełni się z tobą zgadzam, cała obecna scena polityczna to spadkobiercy po czerwonych. Kaczyński to notabene większy socjalista od swoich rówieśników z SLD (kiedyś zmniejszyli podatek dla przedsiębiorców), który bełkocze o becikowym do 18 lat, podatku dla najbogatszych. Debil nie rozumie, że w większości oni dają pracę innym...

Patruell

Wiesz, PiS też sędziego Kryże zrobiło prawą ręką Ziobry, teraz Piotrowicz jest "gwiazdą" tej partii więc jak już to wszyscy maja coś na sumieniu

Qaziqs

Niestety rośnie nam młode pokolenie ignorantów, którym można wmówić wszystko za pośrednictwem tvn'u i tym podobnych medialnych marionetek... Z kim tu rozmawiać, skoro ci ludzie używają do dyskusji argumentów typu wzrost braci Kaczyńskich. Najpierw starali się za wszelką cenę oczernić św.p. L.K, a potem wybrali nowego prezydenta, który ani nie zna poddstawowych zasad savoir vivre, ani nie potrafi po polsku się poprawnie wypowiedzieć. Brak słów po prostu. Brak wiedzy, znajomości faktów historycznych. Moi rówieśnicy, ludzie po studiach, z wyższym wykształceniem, nie mają niekiedy pojęcia na kogo oddają swój cenny w wyborach głos, bo kierują się medialnym PR'em, a nie faktycznym planem gospodarczym partii politycznych, dobrem Polski, zniesieniem tych chorych lewackich układów... Zresztą sam widzisz po komentarzach poniżej Twojej wypowiedzi ;)

ocenił(a) film na 10
Qaziqs

Kaczynski nie lepszy. Komuch kreujacy sie na katolika. Jest pan za aborcja? - Jestem katolikem. Pewnie takim co to nie wierzy w pieklo. Kaczynscy, bubel, lepper to wszystko szpiedzy i agentura. Przyszlo co do czego to wielce pobozny kaczor jest za aborcja. Wykorzystuja starszych ludzi i mlodych nacjonalistow. Tak jak wielce pobozny premier wegier orban. Nie no my jestesmy prawicowi, ale przeciez kobieta a prawo do aborcji, tego jej nie mozna zabronic,. Zostawcie tych swoich pseudokatolikow. Matka Kosciol jest jedna i przedsoborowa. Bezwzgledna i surowa. A nie kaczus idzie sobie do komunii. Jurek nie lepszy. Lewak pelna geba.
Korwin Mikke to najlepszy kandydat. Konserwatywny, wolnorynkowiec, monarchista, legitymista katolicki.
On sie rozprawi z czerwonym robactwem
Przestancie biadolic jak masoni z powstania warszawskiego tylko wezcie sie do roboty.

ocenił(a) film na 10
maciek_72_2

Przepraszam p. Kaczynskiego. Zostalem zmanipulowany przez fronda.pl Niestety zrobila sie z niej wybiorcza dla katolikow.
Co do orbana to nie zmienie zdania. Do tego sam dochodze. Kaczor glosowal przeciw aborcji
Kaczynski i korwin. Jeszcze zioboro. To sa patrioci

maciek_72_2

No. Dobrze, ze sprostowałeś tą swoją wypowiedź. Najgorzej jak ktoś wypisuje nieprawdę a inni to podchwycają i się szerzy kłamstwo, w które potem ci, którym się nie chce dotrzeć do źródła wypowiedzi wierzą.

ocenił(a) film na 10
mala.lwica

Portal fornda pl czytam od i gim, to jest prawie 2 lata. Agituje on za markiem jurkiem, socjalista. Przesuniecie prolajfera na 3 miejsce okrzykneli aktem proaborcyjnym.
PiS jest wolnorynkowe i konserwatywne, ale demokratyczne :(
Glosujcie na kaczora albo korwina.

maciek_72_2

Nie chcę tu wchodzić w dysputy polityczne, ale chyba lepiej, że biorą pod uwagę zdanie większości, dzięki czemu mogą zrobić chociaż trochę dobrego dochodząc do władzy. Nie schodząc na żadne ustępstwa nie byliby u władzy w ogóle, a wtedy liberalni lewacy robili by sobie totalnie co chcą. Wg mnie PiS to mniejsze zło. Na Korwina lata temu głosowałam, ale to pajac, nie polityk. Poza tym z samego faktu, ze wypowiada sie bez szacunku o kobietach stawia go u mnie na straconej pozycji;)

ocenił(a) film na 10
mala.lwica

Wiesz lwico, ja mam lat 15 i gdy widze co wyczyniaja moje rowiesnice spaczone rewolucja to zgadzam sie z drastyczym korwinem. Miejsce kobirty jest w domu, to hanba by bronily na wojnie plejasow, albo harowaly dla mezow. Wyborow nie powinno byc w ogole.
Gdzie czystosc przedmalzenska? Gdzie macierzynstwo? Liczy sie teraz ylko ich wyglad, facetow ni obchodzi ich dobro.

maciek_72_2

Nie no, bez przesady, nie popadaj w skrajności... Jeśli mówisz o szacunku do kobiet to podejście, że nie powinny mieć nic do powiedzenia nt. polityki, powinny siedzieć w domu nie mając szans na rozwój zawodowy, własne pasje, etc., moim skromnym lwim zdaniem, tej tezie przeczy.

ocenił(a) film na 10
mala.lwica

Chodzi o to by mezszczyzna pracowal dla swej kobiety i sie o nia troszczyl.
Kobiety moga pracowac, ale nie np w policji, strazy pozarnej i W O J S K U.

maciek_72_2

Dokładnie, PiS też sędziego Kryże zrobiło prawą ręką Ziobry, teraz Piotrowicz jest "gwiazdą" tej partii więc jak już to wszyscy maja coś na sumieniu

Qaziqs

No i jeden z Kaczyńskich zginął w niewyjaśnionych okolicznościach wraz z wieloma patriotami m.in. z generałem Błasikiem który tak samo jak generał Nil i inni skazywani w procesach stalinowskich po śmierci został odsądzony od czci i wiary - wszystko to na fali lizodupstwa "polskich" władz wobec Moskwy. Tak więc Polska o którą walczyli wtedy "Wieśki" jeszcze nie nadeszła.

Jordan66

Mamy za to POlskę obłudy i wciskania każdemu kto myśli inaczej (tj. wbrew obecnej partii sprawującej władzę) łatki zaściankowatości i skrajnego katolicyzmu, nie wspominając co Was czeka kiedy wychylicie się z patriotyzmem. Niestety prawdziwej demokracji w Naszym kraju nie ma, jest za to kupczenie wszystkim czym się da, jeden wielki Eurokołchoz, tj. prawie 40mln konsumentów, których ciężko zarobione psie pieniądze wypływają na zachód. Chcieliście Tuska? To macie i teraz nie płakać że Wam krzywda:)

Qaziqs

Co by jednak nie mówić film ważny ale gra aktorów jakaś taka bez wyrazu,sztuczna. Nie znam kina Bugajskiego, ponadto to pierwsza rola w jakiej na dobrą sprawę oglądałem Łukaszewicza w całości, i nie podobało mi się. Więcej oczywiście takich filmów, gdzie przypomina sie role dawnych bohaterów-meczenników z których Jedyna Słuszna władza zrobiła bandytów stawiając ich obok hitlerowców na równi. Tragiczna postać, tragiczna historia, tragiczne zakończenie.

Qaziqs

Sprawcy śmierci "Nila" albo zmarli przed 1990 rokiem, albo wyjechali za granicę. Brytyjskie władze odmówiły ekstradycji do Polski Heleny Wolińskiej. Tylko odnośnie Marii Gurowskiej (zmarłej w 1998), można zrzucić winę na opieszałość polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones