PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=234467}

Gdzie jesteś, Amando

Gone Baby Gone
7,1 43 449
ocen
7,1 10 1 43449
7,1 18
ocen krytyków
Gdzie jesteś, Amando
powrót do forum filmu Gdzie jesteś, Amando

Niełatwe wybory.

ocenił(a) film na 7

Po co są zasady? Jedni powiedzą po to by je łamać inni będą uważali je za świętości których trzeba przestrzegać.
Film Afflecka opowiada o dokonywaniu wyborów. I tak nie zawsze to co wydaje się dobre ( prawe, zgodne z zasadami) w ogólnym rozrachunku okaże się dobre.

Po seansie tego filmu cały czas można się zastanawiać co by było gdyby? I tak naprawdę nie wiadomo. (Ostrzegam zakończenie może widza totalnie wykurzyć ).
Wkurzyć może jeszcze to jak dorośli traktują tytułową Amandę. A traktują ją jak przedmiot ( dokonują wyborów za nią, przekazują z rąk do rąk, próbują sobie ją przywłaszczyć zapełniając w ten sposób swoje puste życie) .

Ben tym razem staje po drugiej stronie kamery, jednak w głównej roli obsadza braciszka (Casey). Jego postać jest dość irytująca, w niektórych scenach mało przekonująca. Jego bohater wkurza maksymalnie widza ( myślę ze na jej postrzeganie duży wpływ ma zakończenie, większość nie może wybaczyć decyzji głównemu bohaterowi). Szkoda że to sam Ben Affleck nie wcielił się w głównego bohatera, wydaje mi się że wypadł by lepiej niż brat. Ogólnie aktorsko jest dobrze, sama historia jest dość wciągająca. Książka podobno lepsza (jak zawsze) ale nie czytałem wiec nie wiem.

Film po seansie zostaje w głowie, człowiek zastanawia się jak samemu by postąpił. Dla wielu odpowiedz jest łatwa ale pamiętać należy że łatwo podejmować decyzje siedząc w fotelu przed telewizorem.

Cziken

Sam lepiej bym tego nie opisał.

Cziken

Owszem książka nie tylko tyle że lepsza ale trochę inna; nie wyobrażam sobie Bena w tej roli,on po prostu do niej nie pasuje,jego brat o dziwo bardziej.

Film owszem zostaje w głowie ale książce opisane zostało kilka sytuacji które w filmie nie mają miejsca a znacznie ułatwiają podjąć decyzje. Bo są pewne zachowania kiedy człowiek kieruje się wyłącznie emocjami a nie jakby się zdawało rozsądkiem. I dużo prościej jest dać się ponieść odczuciom niż zastanowić się jak być powinno i twardo trzymać się zasad tak jak główny bohater.

Cziken

Casey jest idealny jako Patrick, porównując z ksiązkowym bohaterem :) Bena sobie nie wyobrażam w tej roli, za to jako reżyser się sprawdził. Bardzo lubie książki Lehane'a i uważam, ze twórcy sobie poradzili z przeniesieniem tej powieści na ekrany.
Ach i jeszcze jedno: decyzja bohatera na końcu była ciężka i trudna, ale rozumiem jego wyjaśnienia. Wszyscy, którzy wzięli udział w porwaniu małej powinni to zrobic inaczej - mieli pole do manewru, mogli podjąć działania zgodne z prawem, np. Lionel i Bea powinni się starać zabrać Helen Amandę i stać się jej rodziną zastępczą, a nie popełniać przestępstwo.

Cziken

Bena Aflecka nie widze w tej roli w zasadzie dlatego ze jest slaby ( moja zona lubi go w komediach romantycznych i tam juz sobie go "zaszufladkowalem" - nadaje sie ) i nie wiem kto lepiej by tu zagral ale na pewno nie Ben Afleck....

ocenił(a) film na 8
Cziken

Jasne, ze Ben Afleck nie zagrałby lepiej od brata. W ogóle to wydaje mi się, że rola jest doskonale dobrana właśnie do Casey'a i nie wielu widze na jego miejsce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones