PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 996
ocen
8,0 10 1 164996
7,8 37
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

1 czesc to po prostu arcydzielo, cos czego jeszcez nie bylo. nie uwazam zeby cokolwiek bylo tam przesadzone bo mieczakow trzeba bylo wytepic zeby do wietnami jechali najlepsi. 2 czesc natomiast bierze sie jakby z dupy i jest duzo slabsza od 1.. spokojnie mozna by z tego zrobic 2 filmy i ten 1 bylby arcydzielem. pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7
kipuch

kompletnie się zgadzam

ocenił(a) film na 10
kipuch

a mi się 2 część podobała jeszcze bardziej

ocenił(a) film na 8
kipuch

Dokładnie! pierwsza 10/10, druga 6/10. No i wyszło 8 ;)

ocenił(a) film na 8
mefik2

zgadzam się

ocenił(a) film na 7
mefik2

U mnie identycznie! :D

ocenił(a) film na 10
kipuch

Veto. Druga część przynajmniej tak samo dobra, jak pierwsza.

ocenił(a) film na 7
kipuch

Dla mnie pierwsza lepsza. Ogladałem z zaciekawieniem, w drugiej jakbym zaczął oglądać inny film.

ocenił(a) film na 10
kipuch

Obydwie czxesci sa doskonale, tylko to po prostu co innego, co kto lubi

ocenił(a) film na 9
Debesciak

2 jest również znakomita , po prostu 1 cześć jest doskonała.

ocenił(a) film na 10
kipuch

w takim razie nie zrozumiales zaleznosci pomniedzy nimi. Wlasnie w drugiej zobrazowano tych "najlepszych" i ich bezradnosc wobec wojny, ktora przekroczyla ich najsmielsze pojecie. Przypomnij sobie ostatnie slowa bohatera, to polaczysz w calosc

ocenił(a) film na 9
kipuch

Po prostu 2. część spowalnia akcję, traci napięcie, jednak w którymś momencie to wszystko odzyskuje, dlatego :
1/10/10
2. 9/10

ocenił(a) film na 9
kipuch

Jeśli chodzi o pierwszą część i zdanie, że nic takiego wcześniej nie było, to odsyłam do drugiej części Doli Człowieczej z 1959 roku. Kubrick chyba się nigdy nie przyznawał do inspiracji ale jest ona wyraźna dość. Z tym, że nacisk jest tu trochę przesunięty na inną problematykę no i inna wojna to jest.

ocenił(a) film na 8
aliensavage

dzieki za cynk, film do obejrzenia ;)

ocenił(a) film na 10
kipuch

Obie części genialne. Druga jest po prostu trudniejsza w odbiorze i nie jest tak przesadzona jak w większości filmów wojennych. Ukazuje bezsilność na polu bitwy. Zauważ, że cały pluton nie mógł sobie poradzić z jednym snajperem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones