PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 996
ocen
8,0 10 1 164996
7,8 37
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

świetnie pokazane szkolenia, jednakże sam front pokazany dosyć "łagodnie" no ale widocznie taki był zamiar reżysera. Mimo, że nie lubię wojennych to 8/10

kamkaa1

Ginący koledzy, straszne rany, zobojętnienie na śmierć - rzeczywiście łagodnie...

kamkaa1

Może Pani sama powinna się zapisać do wojska skoro ''to'' było łagodne?

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

Chcę zwrócić uwagę, że napisałam "łagodnie" wzięte w cudzysłów. Sam film na mnie zrobił bardzo dobre wrażenie, jeżeli chodzi o ukazanie okrucieństw wojny, choćby samobójstwo tego chłopaka w łazience... Nie miałam tego na myśli, źle film łagodnie przedstawia wojnę. Absolutnie. Miałam na myśli, że cieszę się z tego, że nie było tam flaków, krwi i innych wnętrzności w nadmiarze, za co jestem wdzięczna reżyserowi bo wojna wietnamska była jedną z najkrwawszych w historii. Oto mi chodziło. Źle dobrałam słowa formułując wypowiedź, przepraszam za zamieszanie, jeżeli kogoś uraziłam. Mój błąd.

kamkaa1

Rozumiem.
Sam nie lubię filmów typu ''za/pobili go i uciekł, a krew lała się strumieniami'' bo jak dla mnie to kino strasznie kiczowate. Nie przepadam ani za czymś takim, ani za sci-fi, po prostu. Każdy woli co innego. Do mnie filmy takie jak FJM po prostu nie trafiają. Być może dlatego, że jestem skrajnym pacyfistą.

ocenił(a) film na 8
Ertix_Poke

Możliwe :) Lepiej być pacyfistą. Też taka jestem aczkolwiek lubię mocne kino, gdzie film kipie brutalnością ALE bardziej w takim znaczeniu jak zobojętnieniu na śmierć czy też ukazywanie zezwierzęcenia człowieka (ale oglądam takie sporadycznie :P). To naturalny mechanizm na wojnie. Tak naprawdę takie filmy fajnie ukazują ludzkie zachowania oraz reakcje w ekstremalnych sytuacjach. Z punktu widzenia psychologicznego to jest ciekawe i straszne za razem... Raz na jakiś czas warto się zaznajomić i z takimi filmami jak ten, ale jak ktoś na prawdę nie może oglądać bo go to skrajnie obrzydza, to tylko dobrze świadczy o takiej osobie. To znaczy, że ma się w sobie ogrom empatii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones