PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8625}
8,0 164 996
ocen
8,0 10 1 164996
7,8 37
ocen krytyków
Full Metal Jacket
powrót do forum filmu Full Metal Jacket

10/10 jeden z najlepszych dramatów wojennych. Do tego w "1 części" kilka razy płakałem ze śmiechu. Jak dla mnie lepszy niż "Szeregowiec Ryan".

ocenił(a) film na 9
LeoMessi86

fakt, po obejrzeniu filmu czulem podobnie, potem sporo poczytalem o Mechanicznej, obejrzalem drugi raz i juz wiedzialem ze to jest zyletka film

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Mechaniczna!! Poezja!!!

ocenił(a) film na 10
LeoMessi86

Wpadła mi w ręce ostatnio recenzja "MECHANICZNEJ", wydrukowana w gazecie jednego jąkały. Napisali w niej, ze to film o antysemityźmie. Popukałem sie w czoło i wyrzuciłem. Ale ...
MECHANICZNA to film dość dziwaczny. Na tyle dziwaczny i inny niz standard, że wart zastanowienia. Część z nas nie nalezy do grona nim zachwyconych (choćby ja), ale jest jakieś przesłanie tego obrazu. Coś, co każe się zastanawiać, czy robienie na siłę "normalnych" (chyba inaczej) z psychopatów na sens. Daje do myślenia, czy czasem kara śmierci nie jest bardziej na miejscu, niż bawienie się w zamiatanie pod dywan nienormalności jednostek, które zabijają inne, pożyteczne dla społeczeństwa. No i - co ważne! - na ile pseudonaukowe terapie (a może "naukowe", ale takowe tylko zdaniem samych "naukowców") robią z nas wszystkich kompletnych kretynów, sterowanych zewnętrznie i nieświadomych swoich zależności od innych. Na naszą prośbę, bo często z własnej woli odwiedzamy "lekarzy" psychologów.
Każe tym, co nie odwiedzają psychiatrów, także zastanowić się, czy mijani na ulicy inni ludzie są bezpieczni i normalni, jako tacy.

ocenił(a) film na 8
TheThing

Chyba jeszcze nigdy nie czułem takiej potrzeby "zalajkowania" komentarza na tym portalu ;). Jeden twój komentarz precyzyjniej wyjaśnił mi ten film niż większość recenzji (a po jego obejrzeniu miałem sporo wątpliwości). Dzięki Ci!

ocenił(a) film na 10
andy_eragon

Pozdrawiam, dzięki :)

ocenił(a) film na 7
LeoMessi86

Pomyłką to jest ten Szeregowiec Ryan. Jak można porównywać film mistrza Kubricka, do pompatycznego, ckliwego i sztucznego filmu Szpilberga?

PS. Mechaniczna pomarańcza to najwybitniejsze dzieło w dorobku Staśka. Amen.

Banana_Power

I wszystko w temacie!

ocenił(a) film na 8
LeoMessi86

Nie wiem z czego można było się śmiać. Jakbyś był w wojsku to byś miał podobne wspomnienia i wcale nieśmieszne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones