PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677796}

Francuski minister

Quai d'Orsay
5,4 964
oceny
5,4 10 1 964
Francuski minister
powrót do forum filmu Francuski minister

Co tu dużo mówić :) Film o bardzo intelektualnym i wyrafinowanym poczuciu humoru. Zdecydowanie godny polecenia i rekomendacji. Trzeba jednak oglądać z pewną uwagą ponieważ często humor kryje się w geście, mimice czy nawet trwającym sekundę czy dwie zachowaniu. Ponadto sporo metafor i aluzji. Brawurowy Thierry Lhermitte w roli ministra. Ciekawie i satyrycznie sportretowane kulisy funkcjonowania francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i prowadzenia polityki międzynarodowej. Jak dla mnie to cenny film ponieważ udanie łączy dobrą komedię i wiarygodną political fiction. Z obu gatunków reżyser w wyrafinowany sposób zaczerpnął co najlepsze i stworzył błyskotliwy film. Niels Arestrup świetny w roli szefa gabinetu ale zasadniczo cały panteon postaci, który przewija się po korytarzach przy Quai d'Orsay jest barwny i interesujący. Trzaskające drzwi, latające papiery, polityczne ADHD - świetna produkcja!

ocenił(a) film na 9
Gregory_deVar

Jak dla mnie wielka pozytywna niespodzianka. Po tym reżyserze spodziewałem się dużo poważniejszego filmu. A tu błyskotliwa komedia, która wciąga tak, że nie wiadomo kiedy seans mija, ale też wymaga koncentracji. Świetne kino.

ocenił(a) film na 9
pessoaa

A ja ciągle nie mogę się zdecydować czy właściwsza jest ocena '8' czy '9' za ten film? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones