PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164752}
4,0 4 724
oceny
4,0 10 1 4724
Far Cry
powrót do forum filmu Far Cry

a co powiesz na temat dooma. film nie byl wcale zly, a gra to przeciez zwykla 'napierdalanka'

ocenił(a) film na 1
gnd

ale dooma nie nakrecil Uwe Boll kolego:D

Standziak

To co widzę w pierwszym poście jest smutne. Film był super? Powiedz mi kolego, o którym Doom'ie mówisz? Od Doom 1,2 Final, a może o trzeciej części lub dodatku? Prawdę mówiąc dla kogoś kto gra tylko po to żeby zabić następnych 100 przeciwników każda gra będzie "napierdalanką" Seria Doom ma fabułę. Fabułę która została w 100% zmieniona w ekranizacji. Film Doom to żenada jakich mało. Chwyt marketingowy żeby przyciągnąć miliony do kin na tytuł. Tylko ktoś kto nie ma pojęcia o grze może nazwać film Doom dobrym.

-MrShadow-

gnd

Oczywiście, że film "Doom" był dobry bo wyreżyserował go Polak ;) Nie zgadzam się do końca z opinią, że gra i film nie mają ze sobą nic wspólnego. Mimo, że grałem tylko w trzecią część to już widzę kilka rzeczy które znalazły się w filmie: ogromna korporacja prowadząca badania nad teleportacją i antyczną cywilizacją zamieszkującą niegdyś czerwoną planetę, które przyczyniają się do ogromnej katastrofy, jaką jest pojawienie się demonów z piekła. Myślę, że to wystarczy.

B_S_

"...jaką jest pojawienie się demonów z piekła."

W filmie to nie demony z piekła zabijają, tylko ludzie po mutacji genetycznej. Jedyne wspólne cechy filmu z grą to:

- Korporacja U.A.C.
- Mars
- Broń BFG9000

To zaledwie lukier na pączku.

-MrShadow-

Shadow_45

mr.shadow, nie gram po to, zeby zabic kolejne 100 stworow na ekranie. w zasadzie gram w przygodowki 'point & klick' lub strategie. jezeli chodzi o filmy, to lubie cyberpunk i sc-f. dooma traktuje jako cyber-sc-f. mnie sie ten film podobal, nawet bardzo, poniewaz lubie ten gatunek. to, ze nie nakrecil go uwe boll to ja wiem. ja podalem tylko przyklad, ze nie kazdy film, na podstawie gry fpp, musi byc do bani. przynajmniej tak jest w/g mnie. doom'a zaliczam do filmow dobrych i daje mu 7/10. brawa dla pana bartkowiaka, ktory kladzie bolla na lopatki, jezeli chodzi o rezyserowanie filmow na podstawie gier.

pozdrawiam

gnd

Powiem tak. Jeśli film Doom nie byłby ekranizacją gry, tylko nowym, zupełnie innym filmem. Ok, ciekawe efekty, niezła gra aktorska itp. Ale nazwa wskazuje że film zrobili na podstawie gry, ekranizacja powinna choć w połowie trzymać się fabuły gry. Gdyby chociaż potwory były z piekła, a wychodziły z portalu to bym to z chęcią oglądał. Ale to Resident Evil z inną nazwą. Rozumiesz o co mi chodzi? Schrzanili tą ekranizację bo ma mało wspólnego z Doom'em.

Pozdrawiam -MrShadow-

Shadow_45

Moim zdaniem Doom to wyjątkowo udana ekranizacja gry. To że ma mało wspólnego z grą to prawda ale jak dla Mnie to klimat jest ten sam. Twoim tokiem myślenia to także Hitman będzie cieńki bo Agent 47 nie jest tak jak było prawidłowo w grze klonem doskonałym tylko podrzutkiem, który był przygarnięty i wyszkolony przez Agencję .

Shadow_45

To nie było BFG9000 a jakiś inny model chyba 3,14. Model wcześniejszy akcja dooma filmowego dzieje się przeszło 100 lat wcześniej niż akcja przedstawiona w grze. W Doom-ie 3 akcja dzieje się bodajrze coś ok. 2150.

wielebny_5

Jeśli ci chodzi o to że w filmie to nie było BFG9000 to jesteś w błędzie. W pewnym momencie gdy Dwayne Johnson wchodzi to pomieszczenia z nowoczesną bronią, widzi model "Bio Force Gun 9000" czyt. BFG9000.

Shadow_45

Muszę jeszcze raz zobaczyć ten film ale wydaje Mi się, że to jednak jest model BFG 3,14 czy coś takiego. Noooo chyba, że Mi się coś pojebało. Napewno sprawdze.

ocenił(a) film na 1
wielebny_5

Jak dla mnie "Doom" jest w miarę w porządku, ale nie zgodzę się że to ekranizacja. Mi tam bardziej przypominał adaptację gry i to luźną. Dlatego "Doom" to nawet miły filmik na deszczowe popołudnie przy piwku :)

A "Far Cry" powinien doczekać się porządnej EKRANIZACJI, bo w sumie jak wiele gier FPP ma gotowy scenariusz. Do tego naprawdę porządny scenariusz.

gnd

zgadzam sie z poprzednikiem. farcry powinien doczekac sie naprawde porzadnej ekranizacji, cos na miare transformersow, batmana i innych 'kinematograficznch molochow'. budzet farcry powinien wynosic przynajmnie 100 mln $ i powinien rezyserowac go ktos na poziomie, a nie beznadziejny uwe boll. dlaczego tak mysle? poniewaz farcry to moja ulubiona gra fpp, ktora posiada wspaniala fabule, ktorej moglby pozazdroscic niejeden film.

czy widzieliscie jakis film uwa, ktory byl dobry? ja chyba nie i nie sadze, aby farcry mu wyszedl

pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones