PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739774}
5,9 14 869
ocen
5,9 10 1 14869
4,5 17
ocen krytyków
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
powrót do forum filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

lekkie rozczarowanie

ocenił(a) film na 6

Z takiego pomysłu i takich fantastycznych aktorów można było wycisnąć znacznie więcej. Brakuje tego "coś" czyli żaru i energii. Fabuła trochę naciągana i nie do końca wiadomo o co chodzi, choć w tego typu filmach nie to jest najważniejsze.
Zaskakujące role i ciekawa choć przerysowana scenografia, Anna Dymna genialna. Mimo zastrzeżeń, polecam film, bo można przy nim odpocząć i czasem się zaśmiać.

ocenił(a) film na 5
wkwkwk

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Mogło być trochę lepiej ale i tak było dobrze.
Natomiast nie rozumiem co w tym filmie robiła Natalia Rybicka. To osoba, o której istnieniu dowiedziałam się właśnie z tego filmu. Pierwsze kroki po seansie filmowym skierowałam na Filmweb, żeby zapoznać się z twórczością tej Pani i okazało się, że nie widziałam żadnego filmu z jej udziałem.
Natalia Rybicka w roli Famme Fatale jest fatalna w każdym sensie tego słowa. Widziałam już wiele kobiet fatalnych w filmach noir, komediach, dramatach ale czegoś takiego jeszcze w życiu.
To był koszmar. W połowie filmu uczuliłam się na jej postać, pod koniec już nawet nie musiała mówić - wystarczyła jej obecność.
Nie wiem co reżyser w niej widział - kompletnie nietrafiona obsada.
Coś nie tak z dykcją, grą aktorską, twarzą, mimiką - wszystko mnie w tej postaci irytowało.
Może w innych rolach się sprawdza - w tej poległa.

ocenił(a) film na 5
agnieszkagiera

Miałam dokładnie takie samo wrażenie. I niestety ta jedna nieudana rola zepsuła mi cały film :( Nietrafiony casting lub kiepska aktorka. Widziałam dawno temu "Żurek" ale totalnie go niestety nie pamiętam. W tym filmie była po prostu drewniana co było tym bardziej widoczne przy dobrym Stuhrze. No i zero chemii między bohaterami. Większe emocje we mnie wzbudził "romans" pana Suppe :D A szkoda bo film mógł być naprawdę udany.

ocenił(a) film na 6
rossie_3

Zgadzam się w 100 %. Aktorka w roli Modesty niestety nietrafiona. Spodziewałam się od tego filmu czegoś więcej, zabrakło mi energii,zwłaszcza w romansie głownych bohaterów..szczęście że byli Pszoniak i Dymna, rewelacja tego filmu.

ocenił(a) film na 7
agnieszkagiera

Polecam, wspomniany tu już, "Żurek", tam Rybicka (wówczas szesnastoletnia) stworzyła naprawdę dobrą rolę. A i film jako całość jest kapitalny.

ocenił(a) film na 5
agnieszkagiera

Z N.Rybicką jest jak ze Żmudą-Trzebiatowską, nawet powrót do szkoły może nie pomóc.

ocenił(a) film na 5
piciu6

Zgadzam się. Moim zdaniem Żumada-Trzebiatowska w ogromnym stopniu przyczyniła się do kiepskiej oceny filmu "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć". Myślę, że film bardzo by zyskał gdyby żeńskie postacie były dobrane bardziej adekwatnie. Gdy widziałam Żudę-Trzebiatowską na ekranie, podczas seansu, czułam ogromne zażenowanie.

agnieszkagiera

Żeby poznać biografię polskiego twórcy idzie się na filmpolski.pl a nie na filmweb. Trzeba umieć odróżnić fachową, profesjonalną strinę od podróby takowej.

ocenił(a) film na 5
Robert800520

Czy ja wiem? Często korzystam ze strony FilmPolski, jednak najczęściej by dowiedzieć się czegoś o teatrze. Strona ta faktycznie jest profesjonalna - informacje na niej zawarte są czysto encyklopedyczne. Jednak nie można na niej zamieszczać ocen ról oraz aktorów, nie można też wymieniać się poglądami.

ocenił(a) film na 6
wkwkwk

Dodatkowo powstał czteroodcinkowy serial ukazujący pełną ( i wg twórców- lepszą ) wersję Excentryków... może w tej postaci film ten będzie faktycznie lepszy, skoro sam autor uznał, że wersja kinowa nie oddaje pełnego klimatu Excetryków, to musi być coś na rzeczy... Niestety nie wiem, kiedy odbędzie się jego premiera. (info z Trójki, z wywiadu z Januszem Majewskim)

ocenił(a) film na 7
zembrzuska

To ciekawe. Nie wątpię, że serial może być lepszy, i to znacznie, bo film właśnie sprawia wrażenie nazbyt pociętego i niewykorzystującego pomysłów do końca. Dzięki za cynk :)

ocenił(a) film na 9
zembrzuska

Obejrzę z przyjemnością. Uważam że film był świetny i dziwią mnie malkontenckie narzekania przedmówców. Takiej obsady i gry, takiej scenografii, muzyki i dowcipu na poziomie dawno nie było w polskim kinie. Ostatnio słyszałem jak sam Stuhr mówił że to jego najlepszy film i ja się z tym zgadzam.

imacon

Otóż to! 'Excentrycy' są magiczni, klimatyczni i czarujący. Również nie rozumiem skąd zarzuty wobec filmu Majewskiego. Być może bez miłości do swingu i lat 50-tych ciężko zakochać się w tym niebanalnym filmie. A może to nie jest film dla współczesnego widza? Na moim seansie byłam jedyną osobą poniżej 30-stki.

ocenił(a) film na 5
madz20

Ale kiedy ja właśnie bardzo lubię swing, dixieland, itp. Bink Crosby, Glenn Miller, Benny Goodmann itd. Lubię lata 20-te, 50-te, 60-te, 70-te, 80-te. Mam większość oryginalnych utworów wykorzystanych w filmie. Uwielbiam też filmy czarno-białe. I właśnie dlatego uważam, że w tym filmie czegoś brakowało, tylko nie do końca umiem sprecyzować czego. Może moje oczekiwania były zbyt wygórowane:)
Ps. Oprócz Natalii Rybickiej do kitu był operator.

ocenił(a) film na 6
wkwkwk

Anna Dymna rewelacyjna :) Ona i Sthur uratowali ten film. Największa porażka filmu była zdecydowanie Natalia Rybicka... była dla mnie niewiarygodna i irytująca, z inną aktorką w tej roli film wypadłby dużo lepiej.

ocenił(a) film na 7
_moisa_

Zgadzam się z powyższą opinią. Natalia Rybicka - drewno umalowane szminką. Miała być femme fatale, a wyszła nijako. Sonia Bohosiewicz nawet kiedy nie mówi/nie śpiewa stojąc obok Rybickiej przyćmiewa ją. Zresztą jak każdy inny aktor. Kiedy była w centrum sceny moją uwagę skupiali muzycy z tyłu (genialny Zborowski i Ferency). Mam wrażenie, że Joanna Kulig, która miała zagrać Modestę byłaby o wiele lepsza. Niestety złamała nogę i musiała zrezygnować. Natalia Rybicka zaniżyła jakość filmu.

ocenił(a) film na 4
_moisa_

Ale czy ta postać nie miała taka być? Wyniosła, tajemnicza, zimna. W książce bez przerwy powtarza swoje "master-blaster". To dopiero jest irytujące :).

ocenił(a) film na 5
wkwkwk

Oczywiście trudno się było spodziewać rozmachu jak przy Wielkim Gatsbym chociażby, ale nie wiem tak do końca, czy brak głębszego uchwycenia realiów epoki to kwestia tylko budżetu, czy też wyobrażni .

ocenił(a) film na 4
wkwkwk

Tak, to o czym napisałeś było w książce i jej czytanej wersji, której słuchałem w radiowej Trójce. Powieść została kapitalnie zinterpretowana przez Edytę Jungowską i Marcina Przybylskiego. Wiadomo. że film rządzi się swoimi prawami, i nie wszystko można przenieść na ekran, stąd chyba brak tego "ognia". Plus za muzykę i grę aktorską, ale jednak został niedosyt. Znowu ten sam dylemat "Może najpierw powinienem obejrzeć film". Ale czy to pierwszy raz, że X muza nie dotrzymuje kroku swoim starszym siostrom? Niestety nie...

ocenił(a) film na 8
wkwkwk

Też się zgadzam.Podobał mi się,ale właśnie czegoś brakowało.Także wątpię czy będę do niego wracał,jak do innych filmów Majewskiego.

ocenił(a) film na 7
wkwkwk

Drugoplanowe role Pszoniaka i Dymnej to absolutne majstersztyki, do tego cudowna muzyka i za to daję 7/10 !!! Cała reszta bez znaczenia

wkwkwk

Mi też brakuje tego coś. W ogóle mam problem z oceną tego filmu. Niby wszystko gra (muzyka, klimat, zdięcia, aktorstwo), problem chyba w historii, Co do Rybickiej, już tak nie narzekajcie, wyrobi się jeszcze. Ciekaw jestem co byście mówili, gdyby zagrała tą rolę Cichopek lub Mucha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones