PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=558960}

Elizjum

Elysium
6,4 141 041
ocen
6,4 10 1 141041
6,0 21
ocen krytyków
Elizjum
powrót do forum filmu Elizjum

Podobny do ME

ocenił(a) film na 7

Oglądając ten film od razu przypomniała mi się świetna gra Mass Effect.W filmie występowało
"Elizjum" zaś w Mass Effect "Cytadela". Film jak najbardziej w moich klimatach,dlatego mi się
bardzo podobał.

ocenił(a) film na 7
Jacek12_fw

Heh też pierwsze pomyślałem o cytadeli jak to oglądałem :)

ocenił(a) film na 5
Jacek12_fw

Przepraszam bardzo, ale Twoje porównanie jest kompletnie nie na miejscu. Cydatela z ME była międzygalaktycznym Senatem, gdzie każdy miał dostęp, za czasów cyklu Ziemian, Turian, Krogan, Asarii, Volusów itd. Rządziły najmocniejsze rasy, ale każdy mógł się tam zjawić.

Elizjum, było miejscem stricte wyselekcjonowanym dla najbogatszych, wpływowych ludzi, gdzie dostać się mogłeś tylko przez konotacje z wpływowymi--- wybranymi.

Dlatego też, nie zgadzam się z powyższym. Dodatkowo, porównywanie Elizjum do kultowej już trylogii, jest kolejnym nadużyciem. Jak w przypadku MS mamy do czynienia z wielowątkowym, fabularnie kapitalnie stworzonym dziełem, gdzie Elizjum... cóż, kolejny film z cyklu Ziemia za jakiś czas, wszędzie brud, a tam gdzieś coś lepszego, dla mnie słabo.

ocenił(a) film na 7
Simon_Harrison

Kolego gdzie ja porównuję Cytadelę do Elizjum??? Napisałem,że mi się skojarzyło,to nie jest porównanie...

ocenił(a) film na 5
Simon_Harrison

Wyraźny brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Ale mądrzyć się to pierwszy.

ocenił(a) film na 6
Simon_Harrison

Ech... Mnie również Elizjum kojarzyło się z Mass Effect. Spróbuję wyjaśnić, dlaczego.

W skrócie: nie chodzi o wielkość, przeznaczenie czy funkcjonalność obu budowli, ale o podobieństwo fizyczne. Wnętrze zakrzywionego skrzydła Cytadeli jest bardzo podobne do tego, co prezentuje Elizjum - tam również jest atmosfera do pewnego poziomu, oddzielana od próżni rodzajem pola siłowego i statki mogły ją do woli przekraczać. I tu i tu widoki są po prostu piękne. O czymś takim jak centra dowodzenia, Rada etc. nie wspominam. Nawet mówienie o 'przestrzeni Elizjum' poruszyło pewne wspomnienia.

Wniosek końcowy: twórcy Elizjum skądś zżynali... a przynajmniej mocno się wzorowali. Nie mam pretensji, bo wyszła całkiem fajna stacja, a nie jakieś homo-niewiadomo.

Jacek12_fw

Witam serdecznie, uwielbiam Mass Effect :) jednak bardziej mi to przypomina stację orbitalną z gry Vanquish.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones