PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5319}

Dzwonnik z Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame
7,4 74 687
ocen
7,4 10 1 74687
7,4 10
ocen krytyków
Dzwonnik z Notre Dame
powrót do forum filmu Dzwonnik z Notre Dame

Mam pytanie...

ocenił(a) film na 10

Czy w prawdziwej książce Victora Hugo ,,Dzwonnik z Notre Dame" Esmeralde zabili? Bardzo prosze o odpowiedz:)

ocenił(a) film na 10
Megawiki2001

Została powieszona

ocenił(a) film na 10
jestemtwoimojcem

Dziękuje:p

ocenił(a) film na 10
Megawiki2001

Spoko :-)

użytkownik usunięty
Megawiki2001

Została powieszona, ale to nie koniec. Po śmierci Esmeraldy, Quasimodo znika bez śladu. Po dwóch latach ciało cyganki zostaje odnalezione, a przy niej znajdował się poskręcany szkielet mężczyzny, który trzymał ją w objęciach.
Chyba nie trzeba wyjaśniać kim była ta osoba.

ocenił(a) film na 10

Dzięki:) Chyba przeczytam tą książke, chociarz już mnie przeraża:)

ocenił(a) film na 8
Megawiki2001

Książka jest cudowna - wzruszająca, romantyczna i wiele mówi o ludzkiej naturze. Wiktor Hugo to świetny pisarz.
Tylko niestety orygianalne zakończenie nie jest aż tak szczęśliwe.

ocenił(a) film na 7
pieprzziolowy

w końcu to romantyzm. w tej epoce rzadko kiedy zakończenie było szczęśliwe ;) książka jest w istocie niesamowita i wciągająca. czytałam już 2 razy i ciągle nie mam dość. jest to pozycja genialna sama w sobie, a jeśli ktoś nie czytał, niech szybko nadrobi zaległości. :)

Megawiki2001

Film z 1956 r. z Anthony Quinnem i Giną Lollobrigidą jest bardziej podobny do książki! Polecam.

ocenił(a) film na 10
Megawiki2001

Ginie, ginie i to przez własną głupotę! To była tak żałosna scena...

użytkownik usunięty
czarna_maggie

Fakt, niesamowita głupota Esmeraldy w książce jest denerwująca, ale sama scena była przygnębiająca - kiedy jaj matka stara się za wszelką cenę ją obronić, chociaż nie ma już nadziei.

ocenił(a) film na 10

Scena tak mnie zirytowała, że o mało nie rzuciłam książką. Żal mi było matki, tego ile lat czekała na córkę... Ale czy ta dziewczyna była normalna?! Miała już dowody zdrady a dalej wierzyła, że jej cudowny Febus ją kocha...

użytkownik usunięty
czarna_maggie

Niby miłość jest ślepa, ale to fakt, że zbyt rozgarnięta nie była. Z tym, że trzeba pamiętać, że w książce miała około 15 lat.

ocenił(a) film na 10

To jej w niczym nie usprawiedliwia. Dorastała w ciężkich warunkach i życie powinna znać. To chyba najgłupsza kobieca postać która weszła z pod pióra Hugo. Nawet Kozet nie jest tak paskudnie naiwna.

ocenił(a) film na 10

P.S. Piękny avatar!

użytkownik usunięty
czarna_maggie

Nie wiem, czy piękny to najodpowiedniejsze słowo, ale dziękuję:)

ocenił(a) film na 10

Odpowiednie. :) Animacja jest piękna i tyle.xD

użytkownik usunięty
czarna_maggie

Trudno się nie zgodzić:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones