PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119724}
6,1 71 896
ocen
6,1 10 1 71896
4,9 14
ocen krytyków
Dziennik zakrapiany rumem
powrót do forum filmu Dziennik zakrapiany rumem

...i refleksyjnie, wyszło...nieciekawie i płytko. Zdecydowanie jeden z najgorszych filmów
Deepa.

andziolek

No właśnie - nie czytałem powieści, której adaptacją jest film, ale wydaje mi się, że mogła mieć większy potencjał, którego ekranizacja nie wykorzystała.

ocenił(a) film na 2
andziolek

Mam podobne odczucia, dałem jedną gwiazdkę za godną odnotowania muzykę Christophera Younga. Szczególnie spodobał mi się utwór Rockin' On Rooster.

ocenił(a) film na 8
andziolek

Wiecie, nie jestem pewien, czy miało wyjść "głęboko i refleksyjnie". Może twórca nie miał zamiaru nakręcić sentymentalnego filmu czy czegoś - jak piszesz - "głębokiego". Jeżeli mowa o refleksji, to mnie ona nie tyle po tym filmie naszła, co nawiedziła : D
Rozmawiałem z wieloma osobami o "Dzienniku..." i myślę o nim tak: o życiu, bez specjalnej akcji, raczej monotonnie, ale przecież prawdziwie. Przesłanie? Chyba można by je ująć następująco: gdzie byś nie uciekł, i tak dogonią cię ludzie i ich pieniądze. I dopóki będziesz czyimś przydupasem, nie zginiesz.

ocenił(a) film na 8
andziolek

a ja byłem raczej pozytywnie zaskoczony oglądając ten film bo po zwiastunach spodziewałem się totalnej płycizny i tego że film będzie robiony pod komerchę. Czytałem powieść i uważam ,że film bardzo dobrze oddaje jej klimat . Książka nie jest rewelacyjna tylko po prostu niezła więc po filmie nie można było się spodziewać hitu

ocenił(a) film na 8
sletrive

To po prostu dość kolorowy film: czuje się zapach piasku, wody, cygar, rumu... być może stąd to wrażenie u niektórych, że "Dziennik..." to taka ładna wydmuszka.
Sletrive, niestety nie przeczytałem jeszcze powieści, ale co do filmu to się z Tobą zgadzam. : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones