PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=309948}

Dwunastu

12
2007
7,5 5,2 tys. ocen
7,5 10 1 5210
Dwunastu
powrót do forum filmu Dwunastu

genialne!

ocenił(a) film na 10

jestem pod wrażeniem tego filmu ja nie rozumiem dlaczego takie niskie noty! zdecydowanie lepszy od "Katynia" biorąc pod uwagę ten konkurs. film na prawdę cudowny

ciebina

a gdzie go można zobaczyć obecnie? chcialabym strasznie go gdzies znalezc:/ale pewnie po rozdzaniu oskarow mi sie uda

ocenił(a) film na 9
miss_R

Proszę napiszcie skąd można go ściągnąć! Będę dozgonnie wdzęczny!

ludzikw

Oglądałem ten film niedawno na DVD, który moja żona przywiozła z Rosji.
Muszę przyznać, że marna to konkurencja dla naszego "Katynia" i nie piszę tego przez patriotyzm. Po Michałkowie można się było więcej spodziewać, stąd moja krytyczna ocena. Zakończenie jest do przewidzenia po kilku minutach filmu, a do końca trzeba czekać 2,5 godz. Moim zdaniem niektóre postacie są trochę za bardzo przerysowane, momentami dłużyzny. Poza tym podobna fabuła już się pojawiała w innych filmach (np. "12 gniewnych ludzi", "Ława przysięgłych"...).

Nie mówię, że film beznadziejny, bo na plus przemiawia parę zabawnych sytuacji i ogólnie niezła gra aktorska.

Ciekawy film, ale nie na miarę Oskara.

ocenił(a) film na 1
ciebina

Jakby to dostało Oscara to byłby skandal.Dzieło wtórne,podobnie jak remake z Lemmonem.Wstyd panie Michałkow.Takie rzeczy to mogą kręcić studenci jako pracę dyplomową,a nie tak uznani twórcy.Czyżby moda na remaki miała zarazić rosyjską kinematografię.Chociaż w Polsce ten film może się spodobać.My tak bardzo kochamy Czeczeńców.

adamir19

Remake plagą. niepotrzebnie robić remaki filmów idealnych.tyle.