PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419050}

Droga

The Road
7,1 77 tys. ocen
7,1 10 1 76903
6,7 26 krytyków
Droga
powrót do forum filmu Droga

No cóż, po zwiastunie, na usta ciśnie mi się jedno: nie tak to sobie wyobrażałem. Oczywiście, czekam z niecierpliwością na film, i na pewno go obejrzę.
Po prostu trochę zaniepokoił mnie kształt, jaki przybrała ta opowieść. W książce jest to skromna historia. Bohaterów jest dwóch. Celowo przez cały czas podróżują, ze względu na czyhające zewsząd niebezpieczeństwo, po nieuczęszczanych, pobocznych drogach. Tymczasem na ekranie zobaczymy jakieś poburzone, wyludnione miasta, opuszczone wysokościowce, połamane mosty i autostrady z monstrualnymi wyrwami. I wszystko to, nie będę zaprzeczał, wygląda bardzo przyzwoicie, widać, że reżyser włożył w to naprawdę dużo solidnej pracy. Chodzi o to, że już chyba to wszystko gdzieś widzieliśmy: takie obrazki były już w „Pojutrze”, „Dniu niepodległości” czy w niedawnym przecież „Jestem legendą”.
A przecież książka robiła wrażenie dlatego, że się nie poddawała postapokaliptycznym kliszom i kalkom znanym z powyższych filmów czy jeszcze innych typu „Wysłannik przyszłości”, „Wodny świat”, bądź „Mad Max”. W książce nic tylko szosa, lasy i śnieg. Autor osiągnął w ten sposób piorunujący efekt. To oryginalność zapewnia życie wieczne, a nie wtórność.
Poza tym, trailer ewidentnie chce zainteresować nie widza – fana książki (której zaletą są nieatrakcyjne od strony wizualnej przemyślenia głównego bohatera oraz rozmowy, jakie przeprowadza on ze swoim synem, będące przyczynkiem do wnikliwej diagnozy człowieka, próby poznania jego natury w od-cywilizowanym świecie), lecz niewymagającego widza złaknionego nowego horroru albo thrillera (montaż jest szybki; widać jakieś dziwne, czające się monstra, przemykające między drzewami), a to nie wróży dobrze.
Obym się mylił.

mulholland_2

Też odnoszę takie wrażenie.. Jestem świeżo po lekturze książki i inaczej to wszystko sobie wyobrażałam. Cóż.. poczekamy, zobaczymy :)

mulholland_2

Podobno niektóre sceny, przede wszystkim te dynamiczne, nie zostały wykorzystane w ostatecznej wersji, a do zwiastunu producenci wcisnęli je tylko po to, aby zainteresować filmem jak największą liczbę potencjalnych widzów. Miejmy nadzieję, że okaże się to prawdą, choć obiektywnie rzecz biorąc będzie to oszustwo (w tym przypadku jednak bardzo przeze mnie pożądane:/)

koimas

dostał kategorie R więc nie jest źle :D nie jakieś gówno PG13 :)

mulholland_2

ja tez kilka dni temu przeczytałam ta książkę.książka niesamowita.trailer
beznadziejny według mnie;/mam nadzieje ze tak całkiem nie spierniczą tego
filmu,a po trailerze nie najlepiej sie zapowiada.