PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 695
ocen
7,7 10 1 209695
7,5 35
ocen krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

sens tego genialnego filmu...

użytkownik usunięty

Film genialny,to chyba ocena wiekszosci,wzorowany na Lynchu,ale bez zapozyczen za co gratulacje dla pana scenarzysty i rezysera w jednej osobie Richarda Kelly'ego.
Zainteresowanych odsylam do stronki,na ktorej autorka artykulu probuje rozwiac nasze watpliwosci co do zrozumienia tego arcyzagmatwanego filmu http://www.film.org.pl/prace/donnie_darko.html [www.film.org.pl/prace/d ...]

ocenił(a) film na 7

Hmm, Lyncha nie lubie, ale ten filmik przypadl mi do gustu - dzieki za linka, co nieco rozjasnil :). Ciekawe, co dalej pan Kelly nam zaserwuje :).

użytkownik usunięty

dzięki za stronkę :)
aczkolwiek sam sobie wypracowałem trochę inną interpretacją nieco ala Efekt Motyla... i oto ona

Donnie'mu udało się przebyć podróż w czasie do momentu spadnięcia silnika na swój dom... chciał się uwolnić od królika, chciał uniknąć śmierci swojej dziewczyny więc wybrał pozostanie w domu i własną śmierć aby nie wydarzyło się to, co się wydarzyło....

tylko taka mała interpretacja :)

użytkownik usunięty

yhm,spoko,wiesz ja na przyklad ogladam bardzo duzo filmow sci-fi i tez mi taka interpretacja przyszla na poczatku,ale wiesz...jest to zbyt proste,bo jak w takim razie wytlumaczysz postac samego krolika?Po wtore wedlug Twojej teorii mozna wysnuc,ze w takim razie skoro Donnie przeniosl sie w czasie i znalazl sie w swoim lozku,to gdzie byl Donni z tego okresu,skoro lozko bylo puste ii tenze Donnie z przeszlosci wskoczyl do pustego loza?A wniosek ,ze w tym samym czsie musieliby istniec Donnie z z Przyszlosci i Donni z czasu,do ktorego sie "przyszlosciowy" Donni cofnal wzial sie stad,ze ...byly dwa silniki samolotu w tym czasie...jeden "spadajacy z przyszlosci" i drugi...w sprawnym samolocie czekajacy na start gdzies tam na jakims lotnisku...nieprawdaz?A wiec nie moze sie cos lub ktos cofnac w czasie i byc "jedyna taka rzecza lub osoba" w przeszlosci...hmm mam nadzieje ze za bardzo nie zagmatwalem,pozdrowienia!!!

użytkownik usunięty

jak napisałem była to mała prosta interpretacja z tymi właśnie niedomówieniami o których piszesz... chociaż trochę zagmatwałeś ;)
w każdym bądź razie polecam link z 1. postu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones