PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5145}
7,4 43 026
ocen
7,4 10 1 43026
6,4 8
ocen krytyków
Don Juan DeMarco
powrót do forum filmu Don Juan DeMarco

Jhonny Deep jak zwykle porywa rolą ujmującego, niepoprawnego, romantycznego, uwodzacego dzikusa podobnie jak w Czekoladzie. I jak można miec mu za złe tą poligamię serca ? Scena gdy mówi o tym jak myślał o Donie Anie jako o miłosci do końca życia a potem ulega małżonce Sułtana i dochodzi do wniosku że mozna kochac dwie kobiety na raz tak samo --tłumaczy go i rozgrzesza :). Gdyby większość mężczyzn mówiła tak jak on do tych wszystkich kobiet i traktowali swoje żony z takim namaszczeniem, świat byłby sto razy piękniejszy i może nie byłoby tylu rozejść i rozwodów.
Marlon Brando z Faye Dunaway zagrali urzekająco państwa Mickler ---są pieknym przykładem na to jak małżeństwo może być fascynujące i inspirujące bez nadęcia i to aż do starości. O czymś takim marzę !

majenka_filmaniak

Właśnie obejrzałam film i jestem pod wrażeniem- po prostu piękny film. Bije z niego takie ciepło, optymizm, taki spokój. Pięknie zagrane role. Uśmiecham się ciągle wspominając różne sceny. Przepiękny, czarujący film.

majenka_filmaniak

zgłaszam się do odbycia kary. po przeczytaniu opisu wiem, że nigdy, chyba że za duże pieniądze. nie lubię wymiotować. chyba że autor opisu się pomylił. w końcu J. Depp to najbardziej aseksualne dziecko Hollywood, więc może to o nieszczęśniku, który by bardzo chciał, ale każda go wyśmiewa?

schschfikation

Zanim coś napiszesz , postaraj się żeby nie brzmiało to jak niestrawna sraka wydalona przez pacjenta zakładu dla obłąkanych.

ocenił(a) film na 5
majenka_filmaniak

N o cóż, cieszę się, że film Ci się spodobał, choć nie zrozumiałaś, o czym jest. Świadczą o tym następujące słowa, które opatruję komentarzem. 1, "Poligamia serca" polega na seksualnym zaliczaniu kolejnych panienek i to - wbrew gadkom chorego - wyjątkowo ładnych. 2. "Dzikus" opowiadający barwne historie, mówiący niemal wierszami? 3. "Na raz" można kochać i setkę kobiet, ale naraz tylko jedną, no ewentualnie cztery (ale już z pomocą rąk i ust). 4. Gdy powiem, że ludzi można okradać, bo wydają pieniądze nie na to, co mi się podoba, to mnie rozgrzesza? 5. Gdyby mężczyźni tak mówili do wszystkich kobiet, byłoby sto razy więcej rozwodów, bo każda chce być wyjątkowa; nie wiesz o tym? Więc o czym traktuje ten film? M.in. o tym, że obsesja ulokowana w postaci elokwentnej i przystojnej osoby, działa na ludzi (płci obojga) jak kocimiętka na koty, włączając w to podstarzałego psychiatrę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones