PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31892}

Doktor Żywago

Doctor Zhivago
7,4 16 236
ocen
7,4 10 1 16236
6,7 10
ocen krytyków
Doktor Żywago
powrót do forum filmu Doktor Żywago

Cudo!

ocenił(a) film na 9

Jak ja kocham stare filmy!... Dzisiaj obejrzałam "Doktora Żywago" i po prostu jestem w stanie euforii. Mimo upływu prawie 40 lat niemal się nie postarzał. Ten film to w dużej mierze piękne obrazy (jak podkreślono w streszczeniu) - choćby gałąź uderzająca w okno w noc po pogrzebie matki Jurija, czy krew na śniegu, albo żonkile.... No i ta muzyka... Po prostu cudo! Polecam każdemu kinomanowi, który nie ma uprzedzeń do starych filmów.

arwen07

Moja droga
Czytałaś książkę? Mimo, że jak dla mnie (o dziwo) trochę nużąca, to opisy przyrody w niej zawarte są poprostu w y j ą t k o w e :)))

ocenił(a) film na 9
Ridcully

Ekhm
Wprawdzie ja za literackimi opisami przyrody jak na razie nie przepadam, ale książkę na pewno kiedyś przeczytam i może, kto wie, dzięki niej je polubię?:]

ocenił(a) film na 10
arwen07

odradzam książkę, rozczarujesz się nią. zazwyczaj filmy są gorsze od literackiego pierwowzoru, ale tu jest inaczej. jeśli szukasz lirycznych opisów w prozie, to polecam Nędzników Victora Hugo....

ocenił(a) film na 8
chrismoltisanti

Ja wlaśnie planuje kupić książkę, ale jest niestety b. droga. Troche sie wystraszyłam, że kiążka jest gorsza od filmu (wg Twojego zdania). Podobała Ci sie ta nowa wersja z roku 2002 z Keira Knightley? Tak sobie pomyślałam, że ta powieść ma coś w sobie, skoro obie ekranizacje przypadły mi bardzo do gustu i dlatego chce koniecznie przeczytac te książkę.

Sharlet

Namawiam do kupna- tak cudowny film nie mógłby powstać na bazie książki, która byłaby słaba. Nobel dla Pasternaka właśnie za tą książkę nie powinien pozbawić Cię złudzeń że będziesz obcować z literaturą przez wielkie L. Rozumiem, że są gusta i guściki- "Doktor Żywago" absolutnie mieści się w moim.

arwen07

a może najlepiej po prostu wypożyczyc z biblioteki:) ja tak zrobiłam:]

ocenił(a) film na 8
charlottenva

No poszlam do mej szanownej biblioteki i już mam za sobą przeczytanie:) ale myślalam z początku, że nie będzie, bo mieszkam na zad... i tam nawet często nie ma (o zgrozo!) klasyki, ale w końcu znalazłam Zywago:)

arwen07

Ja uwielbiam stare filmy i 2 dni temu kupilam rowniez Doktora Żywago.Jeszcze go nie obejrzalam bo czekam na odpowiedni moment:)slyszalam ze jest cudny i chce go ogladnac w spokoju:)pzdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones