PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1423}

Dogma

7,0 43 103
oceny
7,0 10 1 43103
6,8 11
ocen krytyków
Dogma
powrót do forum filmu Dogma

obiecałam sobie już ZAWSZE wyłączać filmy w momencie, kiedy zaczynają obrażać moją inteligencję, zamiast czekać "a może się jednak obroni przy zakończeniu" i marnować 2 godziny, kiedy można zrobić/obejrzeć coś wartościowego.
niesmak pozostał.

ocenił(a) film na 9
micachu_m

Dobrze, że złożyłaś takie postanowienie ... Intrygujące stwierdzenie... od kiedy to film może "obrażać" czyjąś inteligencję? Jednak trzeba było wyłączyć ten film przy napisach początkowych, ehhh że też tak późno się zorientowałaś :> Najlepiej to nie oglądać filmów! Mówię serio. Przecież to potworna strata czasu ... można w tym czasie zrobić ... "coś wartościowego" ... aaaa... co na przykład byś proponowała?

ocenił(a) film na 1
micachu_m

masz racje, bo ten film to, nawet nie wiem jak to napisac... uprawia intelektualny synkretyzm...
pseudofilozoficzny belkot + Himaleje glupoty + zal, zenada = aksjologiczny kociokwik

ocenił(a) film na 1
micachu_m

O... nawet odmienia zycie :)

użytkownik usunięty
micachu_m

Kompletnie debilny film. Pomijam już to, że nieporadnie usiłuje wzbudzić kontrowersje. Ale jest niesmaczny, żenujacy, pełen żałosnych aluzji - jak to u uesańczyków bywa - do czynnosci fizjologicznych i seksualnych. Oprócz wzbudzenia taniej sensacji, "reżyser" sam chyba nie wiedział, co chciał stworzyć. Gra aktorska na poziomie przedszkola: w usa może takie wytrzeszczone oczy i wykrzywione gęby są uznawane za kunszt, mnie irytują swa prostackością. Ten "film" również na zawsze odmienił moje zycie: postanowiłem każdego gównianego potwora i każdy gówniany film nazywać po imieniu. Dogma to strasznie gówniany potwór.

użytkownik usunięty
micachu_m

PS. gorszy to już chyba jest tylko psychopata Torturino ze swoimi amoralnymi ekskrementami na poziomie Faktu i Super Ekspressu

ocenił(a) film na 8

Hehe, no skoro oglądasz głównie jakieś nekro-kulty z lat 30-tych, to nie dziwne że nie spodobała ci się Dogma :)

użytkownik usunięty
yossarian84

Hehe, głównie oglądam filmy z każdego okresu, w tym z lat 30-tych, nie ograniczam się do "Terminatotra" i do współczesności. Jak trafi się niesmaczny i grówniany film z lat 30-tych, to nie martw się - też nazwę go po imieniu. Tyle że z tamtych lat o taki film trudniej, jakos wówczas było mniej efekciarstwa i oszołomstwa.

ocenił(a) film na 8

Ale naprawdę ten film jest wg ciebie aż tak tragiczny, że trzeba mu dać 1? Nie dostrzegasz w nim absolutnie żadnych pozytywów? :) Denerwują mnie te filmwebowe oceny - jak coś się nie podoba, to od razu ludzie dają 1. Ja jeszcze nie trafiłem w życiu na film, który mógłbym ocenić na 1, a obejrzałem już mnóstwo gniotów. Owszem, Dogma jest momentami niesmaczna, ale nie jest to tak żenujące jak w przypadku wielu innych amerykańskich komedii. No ale nikogo na siłę przekonywać nie będę. Ja akurat lubię niemal wszystkie gatunki filmowe, niemal z każdego okresu czasu, i potrafię pośmiać się na głupawych filmach typu American Pie czy Dogma, jak i wysoko oceniać filmy Bergmana, von Triera, czy innych Wielkich i Ambitnych :) Mam dość szeroki gust i poczucie humoru :)

ocenił(a) film na 8
yossarian84

jeśli uważa że film zasługuje na 1 to ma do tego prawo i nie wiem czym tu się denerwować. moim zdaniem smith ciekawie podszedł do problemu (bo katolicyzm to problem!)
opowiedział go prostymi słowy i dodał niewybredny humor żeby dotrzeć także do młodzieży, otworzyć im głowy.
nie wiem w którym momencie film jest "pseudofilozoficzny" bo w przekazie jest bardzo prosty. no i zaangażowanie do projektu Carlina... dla mnie bomba

ocenił(a) film na 4
painmaker83

A może twoje istnienie to problem, koleś ? Niech ci chętni do kpin z chrześcijaństwa, wezmą się za judaizm i za islam. Ciekaw jestem, jak będzie wtedy wyglądać ich życie. Co do filmu, nie jest ogólnie zły, ale mimo wszystko, głupot to tam pełno i bzdura bzdurę pogania. Weźmy przykład pierwszy z brzegu - trzynasty apostoł. Przede wszystkim, taki był w rzeczywistości, przyjęty po samobójstwie Judasza. Ba, nawet był 50 ! Bo mamy zapis w Biblii o 76 uczniach, którzy też chodzili za Jezusem, chociaż głównych Apostołów było 12, ale tamci też zostali posłani by głosić Ewangelię, ergo - apostołować. Albo okres w życiu Jezusa od 12 roku życia do 30. Reżyser przekazuje widzom pogląd, jakoby brak zapisu w Biblii o tym czasie jest świadomym "wycięciem", tymczasem wśród Żydów, liczby i wiek, miały znaczenie. 12 lat - pierwsza wizyta w Świątyni, 30 - chrzest u Jana Chrzciciela jako potwierdzenie dorosłości i zaczęcie działalności publicznej. Mogę wymieniać dalej, ale po co ? Można coś parodiować, wyśmiewać, ale przeinaczanie rzeczywistości dla celów prześmiewczych to przegięcie i zdecydowanie wolę "Żywot Briana" niż "Dogmę", u Pythonów humor był inteligentniejszy i nie było takich kretynizmów jak w tym filmie

ocenił(a) film na 8
coolti

reżyser miał własne zdanie na temat chrześcijaństwa. uważasz że było inaczej? to nakręć swój film. i przestań płakać KOLEŚ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones