PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657170}

Dobry dinozaur

The Good Dinosaur
6,7 28 414
ocen
6,7 10 1 28414
5,8 13
ocen krytyków
Dobry dinozaur
powrót do forum filmu Dobry dinozaur

ŚWIETNE EFEKTY SPECJALNE

użytkownik usunięty

Niektóre krajobrazy tak rzeczywiste, że aż trudno uwierzyć, że to wciąż animacja!

użytkownik usunięty

Dokładnie, gdybym nie wiedział, ze to animacja, to pierwsze ujęcia w filmie uznałbym za naturalne krajobrazy. Film jest mieszanką rozmaitych emocji. Jak to w życiu bywa. Jest zabawny (choć momentami humor rubaszny) i smutny, pouczający, niekiedy brutalny, ale też wzruszający. Myślę, że ze względu na sceny - dla malucha - dość przerażające (drapieżne dinozaury i pterozaury) dzieci młodsze niż 8-9 - latki mogą się solidnie wystraszyć. Miło zobaczyć film, w którym takie wartości jak rodzina, przyjaźń, szlachetność i odwaga są nadrzędne. Nie ma połówek, więc zamiast 6,5 daję 7.

Oglądam ostatnio nową trylogię Gwiezdnych Wojen i tam krajobrazy w CGI wyglądają mniej realistycznie niż w tej animacji.

Za to dinozaury nie wyglądają tak dobrze. Jak na film tak dużego i bogatego studia to te postacie wyglądają źle.

ocenił(a) film na 7
Blaxi

totalnie si,ę zgadzam.

Blaxi

Wydaje mi się, że to celowy zabieg

agipacz_fw

Celowy zabieg, by postacie w animacji wyglądały biednie? Raczej wątpię.

Blaxi

Mimo hiperrealizmu to, wciąż miała być bajka, więc nią pozostała.

agipacz_fw

Ale w dzisiejszych bajkach postacie wyglądają dobrze. Tutaj to bida z nędzą.

Blaxi

A ja myślę, że właśnie o to chodziło by ukazać taki kontrast pomiędzy brutalną realistyczną rzeczywistością, a prostym bajkowym światem bohaterów. Moim zdaniem świetnie to wyszło - oba style bardzo dobrze się ze sobą komponują. Myślę, że gdyby dinozaury były tak samo "prawdziwe" jak te krajobrazy, to całość przypominałaby bardziej film dokumentalny - a to wyglądałoby raczej dość niesmacznie.

ocenił(a) film na 7
Blaxi

Z pewnością jest to celowy zabieg, ale czemu ma służyć - nie rozumiem.

Blaxi

Producenci w wywiadach twierdzą, że tak miało być. Mogli zrobić standardowy film z dobrze wyglądającymi krajobrazami i postaciami ale chcieli czegoś innego, dla tego zrobili super realistyczne krajobrazy i mało realistycznych bohaterów. Czy decyzja była słuszna...sprawa dyskusyjna, patrząc na wyniki filmu to chyba jednak nie. W każdym razie nie jest tak, że się im nie chciało, czy że nie mieli kasy na zrobienie lepszych postaci.

karcow

A co mieli powiedzieć? Przecież nie mogli się przyznać, że spieprzyli robotę.

ocenił(a) film na 8
Blaxi

To był celowy zabieg przecież to oczywiste to film dla dzieci wiec postać w bajce musi być kolorowa i zabawna.
Jak można tak oczywistej rzeczy nie wiedzieć myślisz że zabrakło im umiejętności ?

jotubyl

Tak.

ocenił(a) film na 7
Blaxi

To się mylisz.

Crazy_Chemist

Jeśli to był celowy zabieg to było to ich najgorsza decyzja ever.

Blaxi

Ale ty się podpisujesz własną głupotą...

Blaxi

Otóż to.
Ten "styl ich gęb" (tej rodzinki 'zielonych') za bardzo przypominał mi postacie z "Baranka Shauna" :/

Albo "gęby" z Polskiego komiksu z serii "Antresolka profesorka Nerwosolka"

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się, zwłaszcza trawa wygląda tak realistycznie, że w kilku momentach naprawdę myślałem, że to zdjęcia są, a nie animacja.

ocenił(a) film na 5

Zachwycasz się pięknymi fotorealistycznymi widokami, a potem w kadr wpada zielone kwadratowe pudło z długą szyją które (jeśli dobrze się przyjrzeć) trochę przypomina dinozaura. Nie wymagam od bajki dla dzieci żeby dinozaury wyglądały realistycznie niczym w Parku Jurajskim, ale z tą karykaturalnością grubo przesadzili. Przepiękne krajobrazy, brzydkie postacie.

Anthrax91

przesadzasz

Anthrax91

Estetów się namnożyło ostatnio na filmwebie.

ocenił(a) film na 7

Krajobrazy naturalne. Bajka nadaje trochę śmiechu oraz wzbudza wzruszenie u dzieci i dorosłych :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones