PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 157 571
ocen
7,7 10 1 157571
7,3 54
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Byłem, widziałem i jestem zachwycony. Niesamowite zdjęcia, świetny soundtrack, film brzmi i wygląda majestatycznie. Niemniej, mam wrażenie, że spora część nakręconego materiału wypadła, bo niektóre przejścia między scenami są zaskakujące. W jednej Leto przeprasza Jessice, że mają tak mało czasu, a w drugiej jest już wojna i atak. Jakby się nad tym głębiej zastanowić, to w filmie wygląda jak montaż 3 pierwszych odcinków serialu do streamingu: sceny na Kaladanie i okolicach to pierwszy odcinek, sceny na Arrakis/Giedi Prime/Salusa Secundus to drugi, atak i ucieczka to trzeci. A może nawet więcej, bo całkowicie wyleciała scena kolacji, cały wątek rzucania podejrzeń na Jessice, Gurney Halleck biegnie z mieczem i ... znika, nie ma wątku oranżerii w pałacu. Dlatego, jeśli nie ma planowanego serialu w streamingu, to przynajmniej chciałbym zobaczyć wersję reżyserską tego filmu. No i oczywiście kontynuację, bo to co widzieliśmy, jest wręcz niesamowite. Kaladan mokry i wietrzny jak Szkocja, Arrakis słoneczna i gorąca jak serce pustynii. Chcę więcej i to jak najszybciej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones