PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=250272}

Diabeł ubiera się u Prady

The Devil Wears Prada
6,9 381 630
ocen
6,9 10 1 381630
5,9 35
ocen krytyków
Diabeł ubiera się u Prady
powrót do forum filmu Diabeł ubiera się u Prady

Zabawna komedia. Idealna dla kobiet! Głęboko poruszony temat właściwie w każdym
aspekcie i wątku - na wskroś! Technicznie film wykonany REWELACYJNIE!
Emily Blunt is THE BEST !!!!

Akcja filmu wciąga od pierwszej sceny! Ja tam się nie znam na tych wszystkich modnych
bajerach a mimo wszystko wciągająca akcja!
Gra aktorska właściwie na najwyższym poziomie każdego z aktorów!
W kategorii KOMEDIA - pozycja obowiązkowa!

ocenił(a) film na 10
marcinpolo

I w tym też moim zdaniem tkwi wielkość tego filmu-mimo, iż jak wg mnie również film raczej kierowany do kobiet, to podoba się obu płciom. Poza tym zgadzam się w 100%:)

ocenił(a) film na 8
marcinpolo

A kto powiedział, że tylko dla kobiet? :D Mężczyzna, który ma troszeczkę szerszy światopogląd niż taki szary Kowalski jak najbardziej odnajdzie się w klimatach "Diabeł ubiera się u Prady". Ja nie miałem z tym problemu :) Jeżeli zaś chodzi o moją ocenę to jest to jedna z lepszych jak nie najlepszych komedii jakie oglądałem na przełomie ostatnich kilku lat. Co mi się najbardziej podobało, toto, że poruszał temat wielkich firm modowych od tzw. kuchni, pokazując jacy redaktorzy czy projektanci są, przy czym, mimo tak trywialnego tematu zawierał w sobie przesłanie, iż każdy ma swoje własne zdanie i nie daje się stłamsić przez innych. Pokazuje, że należy walczyć o swoje i nie ulegać złudnym wizjom. Najlepszą rzeczą jest to, że film opierał się na humorze sytuacyjnym. Nie był nachalny, nie bombardował widza bzdurnymi sekwencjami nie mającymi racji bytu. Postaci były świetnie zarysowane, niby szablonowe ale jednak nie, gdyż jakąś głębie posiadały. Świetne aktorstwo z rewelacyjną Meryl na czele, która po raz kolejny pokazała, kto ustawia pionki w Hollywood :D To "That's all" przeszło chyba do historii :) Genialna oprawa muzyczna, rewelacyjna reżyserka, świetne kostiumy i niesamowita atmosfera. Aczkolwiek jedynym minusem filmu jest to, że mimo wszystko stanowi rzecz wtórną. No może nie wtórą, ale odnosi się wrażenie, iż gdzieś już to było.

ocenił(a) film na 8
tomb2525

mnie się najbardziej podobała scena: "a gdzie te wspaniałe egzemplarze? bo nie widzę?", "jeśli gdziekolwiek zobaczę frezje - to będę bardzo zawiedziona!"oraz "GO!" hahahhahaha Zdjęcia i montaż - rewelacja! 10/10!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones