PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188890}

Dawca pamięci

The Giver
6,6 108 tys. ocen
6,6 10 1 108380
4,2 13 krytyków
Dawca pamięci
powrót do forum filmu Dawca pamięci

średnio na jeża

ocenił(a) film na 5

Na początku "Niezgodna" na końcu "Seksmisja"

Bokciu

dokładnie a w środku Equilibrium

ocenił(a) film na 5
PMJDH

Zgadza się

PMJDH

nie zapominajcie o "miasteczku pleasentville"!

ocenił(a) film na 6
Bokciu

mógłbyś zaznaczyć w wypowiedzi, że zdradzasz treść fabuły, komuś kto nie oglądał filmu a zna Niezgodną i Seksmisję odbierasz przyjemność oglądania

ocenił(a) film na 5
koNinka

No proszę Cię. ....to, że porównuję film do innych to nie znaczy, że zdradzam treść fabuły.Idąc dalej tym tropem, połowę komentarzy należało by zrugać gdyż wiele osób przyrównuje różne filmy do innych.Chyba nie czytałaś" prawdziwych" spoilerów :-)

ocenił(a) film na 6
Bokciu

pisałam serio, porównanie początku filmu do Niezgodnej, jeszcze ujdzie, bo to początek i w sumie wszystko może się zdarzyć, ale jeśli piszesz, że na końcu Seksmisja, to w pewien sposób zdradzasz ideę zakończenia filmu, ideę powrotu do starego porządku świata, co wg mnie jest spojlerem; zresztą nie ma o co się spierać - film bardzo przewidywalny ale przypomina mi raczej filmy z lat 70' jeden z Charltonem Hestonem a drugi z Michaelem York, celowo nie napiszę tytułów :D

ocenił(a) film na 5
koNinka

Co do tych filmów o których piszesz - poddaję się bo nie pomnę tytułów, ba...nawet nie jestem pewien czy je w ogóle widziałem :)
Natomiast co do zdradzania idei zakończenia, to też się nie będę spierał bo każdy z nas ma tu po części rację :) takie jest przynajmniej moje zdanie.Ale zauważ, że nie chodzi tutaj tak do końca o powrót do starego porządu świata.Światy tutaj istnieją równolegle, jeden normalny czyli obecnie nam znany i drugi w którym trzyma się ludzi pod kloszem, wypranych i nieświadomych istnienia innej rzeczywistości.Stąd to moje porównanie do Seksmisji.Z małą różnicą - tutaj izolowani ludzie nie znali innego świata , natomiast w Seks znali "poprzedni" i mieli świadomość jak wyglądał.

ocenił(a) film na 5
koNinka

P.S. napisz mi te tytuły z łaski swojej , proszę ;)

ocenił(a) film na 6
Bokciu

Zielona pożywka i Ucieczka Logana :)

ocenił(a) film na 5
koNinka

Dziękuję:) niestety nie widziałem ani jednego ani drugiego.Zielona pożywka mnie zaintrygowała, muszę koniecznie zobaczyć.

Bokciu

odbiega od ksiazki bardzo raząco już na samym zwiastunie jedynie z ksiazki ma sam tytuł :(

niuisa

A z czym to ma związek z tematem?

ocenił(a) film na 7
Bokciu

heheh aż się uśmiałem, ale miałem identyczne skojarzenia:)
pozdro

ocenił(a) film na 6
Bokciu

Utopijny ustrój , inwigilacja , drony , to również coś z " Igrzysk Śmierci " Aha , no i z " Wyspy " z 2005r ,