PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502713}

Cztery lwy

Four Lions
6,6 11 338
ocen
6,6 10 1 11338
6,9 8
ocen krytyków
Cztery lwy
powrót do forum filmu Cztery lwy

Lubię głupotę podaną na poważnie, ale tutaj często byłem zirytowany. Na szczęście film się rozkręca i na koniec dobrze się bawiłem. Mimo wszystko nie spodziewałem się takiego zakończenia.

ocenił(a) film na 1
siLk_2

Trzymac sie z daleka od tego filmu! Wytrzymalem do polowy... przewinalem i wszyscy gina! Fajna komedia? Ani to ciekawe ani trzymajace w napieciu ani tym bardziej komedia. Porazka przez duze P. Tempota muzlumanow moze smieszyc Anglikow czy juz od niedawna Warszawiakow wiem bo sam pracowalem z Jordanczykiem. Dla wiekszosci bedzie to 429 odcinek klanu (bez ryska z klanu).

ocenił(a) film na 6
pisul

Nie wydaje Ci się że to film o stereotypach ? Ty operujesz stereotypem że Arab musi tępy ( tak się pisze ) i leniwy ... bohaterowie filmu też ulegli przeświadczeniu ( swojemu jak i otoczenia ) że skoro są islamistami to muszą być terrorystami, bo jeśli nie będą to coś z nimi jest nie tak. Co z tego wynikło sami się przekonaliśmy ... Film na pewno nie jest mistrzostwem świata, ale daje radę ... udźwignąć temat.

ocenił(a) film na 9
pisul

Zacznijmy od tego, że jest to humor mocno brytyjski, czyli wiadomo, że zawiera sporą dawkę absurdu i jest dosyć ciężki. Jednym to odpowiada, innym nie. Ja przy scenie "zamachu" na stado owiec parsknąłem śmiechem. Tak samo przy końcowej scenie, kiedy zdawałoby się najrozsądniejszy z całej grupy idzie się wysadzić do drogerii, co było pomysłem jednego z totalnych kretynów.
Biorąc ten film na poważnie, równie dobrze można by użalać się nad Czarnym Rycerzem albo ofiarami Morderczego Królika w "Monty Pythonie i Świętym Graalu".
Ci którzy kupują taką konwencję i lubią absurdalny humor na pewno nie raz się uśmiechną. Dla reszty to może być nudny i głupi dramat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones