PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554556}

Czas wojny

War Horse
7,1 48 tys. ocen
7,1 10 1 48063
5,2 22 krytyków
Czas wojny
powrót do forum filmu Czas wojny

- Koń szlachetny półkrwi może zaorać twardą ziemię (bo nie można tego nazwać polem) kiedy tylko pokropi deszcz
- Dwóch jeźdźców ściga się ze sobą, a ten który ma przegrać ciągnie konia za uzdę
- Żołnierze strzelają z karabinów maszynowych w stronę koni (te biegną wprost na karabiny_ i żaden koń nie pada (nie widzimy ani jednego przypadku kiedy koń dostaje serię i pada) natomiast jeźdźcy giną,
- Konie śpią na leżąco...
- Rzepa na polu jest zniszczona po burzy (1 noc) i nie nadaje się do niczego.

ocenił(a) film na 9
komarrek27

Konie śpią na leżąco drzemią na stojąco .

izas1993

Pierwsze słyszę. Nigdy nie widziałem konia śpiącego na leżąco. Człowiek uczy się cale życie.

ocenił(a) film na 9
komarrek27

Konie śpią na leżąco tylko i wyłącznie kiedy czują się bezpiecznie , w innych sytuacjach tylko drzemią by w razie czego uciec przed zagrożeniem.

ocenił(a) film na 10
komarrek27

Ja całe życie spędziłam przy koniach i widziałam to wiele razy czasem w boksie, a czasem na łące nawet. Hehe pamiętam jak na takiego jednego Drago wsiadałam jak spał i mnie zrzucił bo się przestraszył (miałam wtedy pięć lat, więc mądra nie byłam). Ach te konie! Najcudowniejsze zwierzęta na tym świecie!
"Rzepa na polu jest zniszczona po burzy (1 noc) i nie nadaje się do niczego." - to się zdarza.
"Koń szlachetny półkrwi może zaorać twardą ziemię (bo nie można tego nazwać polem) kiedy tylko pokropi deszcz" - nie każdy u mnie w stadninie kiedyś próbowano czteroletniego ogiera SP by zaorał ziemię, ale niestety nie udało mu się, a na dodatek potem miał coś z nogą, ale bynajmniej teraz chodzi normalnie. Są konie silne i są także słabe, a z Joeya wynikało to, że jest silny ;p hah

Neverli1996

Wypowiedź bardzo ładna tylko proszę dowiedzieć się jak poprawnie używać słowa "bynajmniej". Ludzie nie rozumieją ,że chcą ozdobić swoją wypowiedź ,a się jedynie notorycznie ośmieszają.
Pomogę. Zdanie powinno wyglądać tak:
"miał coś z nogą, ale bynajmniej nie było trwałego uszkodzenia kończyny."
albo
"miał coś z nogą, ale już nic mu nie dolega ,bynajmniej."
bynajmniej = by najmniej/ oby jak najmniej / wręcz przeciwnie - i stosuje się to przy negacji ,tzn. nie można napisać "bynajmniej boli mnie noga" ,tylko "bynajmniej NIE boli mnie noga".

ocenił(a) film na 8
komarrek27

Większość śpi na stojąco, część na leżąco, tyle ;).

ocenił(a) film na 6
komarrek27

Rzepa na polu jest zniszczona po burzy (1 noc) i nie nadaje się do niczego.- niestety, to się zdarza

izak

Hmm to jak w takim razie uprawia się rzepę? Jaka jest szansa że przed zbiorami nie będzie ani jednej burzy? Nawiasem mówiąc sama burza to nie było nic wielkiego. Przynajmniej sądząc po tym co pokazano w filmie. Było tak czy też nie było?

komarrek27

Chodzi o to ze pole było "pod górkę" i pewnie dla tego spływająca woda wypłukała z ziemi rzepkę.

ocenił(a) film na 8
komarrek27

Cyt.: "- Żołnierze strzelają z karabinów maszynowych w stronę koni (te biegną wprost na karabiny_ i żaden koń nie pada (nie widzimy ani jednego przypadku kiedy koń dostaje serię i pada) natomiast jeźdźcy giną,"

Scena ta ma raczej wydźwięk artystyczny - nie realistyczny. Jest tam ciekawy dość zabieg montażowy, polegający na dynamicznej zmianie ujęć między szarżującymi na koniach jeźdźcami a końmi galopującymi "bezpańsko".

Zresztą, film jest raczej familijną opowieścią, więc bezpośrednie sceny śmierci koni z broni palnej raczej by nie pasowały do i tak drastycznego już obrazu wojny.

Raptosaur

:) dziękuje ze przypomniałeś o tym ze to jest film familijny kolędzie @komarrek27 ....
zachęcam do oglądania filmów dokumentalnych tam znajdziesz realizm do bólu :) kolego @komarrek27

ocenił(a) film na 8
komarrek27

Jako wiejski syn pochodzący z górskich terenów, chciałbym poinformować grono miastowych, że sposób zaorania pola mógł zwiastować późniejszą klęskę. Pole na górzystym terenie nie orze się z góry na dół, tylko bruzdami koncentrycznie do najwyższego punkty. Deszczówka burzowa płynąca z wielką siłą i coraz większą ilością bruzdami z góry na dół, ma prawo zmyć wszelkie uprawy (w tym wzmiankowaną rzepę) w dolnych częściach pola. Sposób siania rzepy również pozostawia wiele do życzenia. Rzepę sieje się punktowo a nie płaszczyznowo.

ocenił(a) film na 4
bez_imienny

To się nazywa rzeczowy wpis!!

ocenił(a) film na 8
komarrek27

Wbijcie sobie do głów kilka punktów:

1. Bajeczka? Młody widz już nie ma prawa do filmów? W epoce głupich komedii lub powtarzających się animacji typu Madagaskar warto by młody widz obejrzał też kino familijne, wojenne dające pewne wartości od najmłodszych lat.

2. Film powstał na podstawie sztuki która zafascynowała Spielberga w Londynie:
http://www.youtube.com/watch?v=q-bni4QqSv4
Obejrzyjcie ten trailer, naprawdę warto.

3. Niekoniecznie jest adresowany dla młodego widza. Są pewne treści ukryte, które tych młodszych mają nie razić, a starszy to zauważy. Jednak widzę, że sporo osób piszących że to infantylna bajeczka, że słodki do granic możliwości nie potrafi oglądać filmów i dostrzegać wszystkiego się się na plan ie dzieje. Wsteczna inteligencja a próbujecie pokazać swój wyrafinowany gust? Żałosne. Przeczytajcie lepiej narzekacze ten post:
http://www.filmweb.pl/film/Czas+wojny-2011-554556/discussion/Film+nie+jest+p%C5% 82ytki%2C+na+co+zwr%C3%B3ci+uwag%C4%99+jedynie+dok%C5%82adny+widz,1898664