PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=644432}

Czas na miłość

About Time
7,6 202 tys. ocen
7,6 10 1 201802
6,8 29 krytyków
Czas na miłość
powrót do forum filmu Czas na miłość

Szukałam lekkiego banalnego filmu, na którym nie będę musiała używać mózgu po zmęczonym
dniu (nie przeszkadzają mi do bólu przewidywalne komedie romantyczne).

I włączyłam film, po którym spodziewałam się, że właśnie taki będzie. Przez pierwszą połowę
filmu zastanawiałam się czemu tak mi go polecano. Ciągnął się, był lekko chaotyczny, nudnawy,
a humor w ogóle mnie nie bawił.

I nie wiem nawet w którym momencie "Czas na miłość" zaczął mnie fascynować!

Odpowiednim słowem byłoby chyba "klimatyczny". Subtelny, delikatny - same tego typu
określenia chodzą mi po głowie.
Akcja była taka powolna, uzupełniana piękną muzyką, nie chciałam się odrywać od tego obrazka,
który miał w sobie coś magicznego, przyciągającego. Przedstawiał taką zwykłą codzienność,
zwykłych ludzi (pomijając podróże w czasie) i to było właśnie piękne :)

Liczyłam na głupawą lekką komedię romantyczną z wątkiem s-f, a dostałam naprawdę bardzo
mądry, wartościowy film, którego puenta wbiła mnie głęboko w kanapę. Po prostu wielkie WOW!
Od razu inaczej patrzę na polski tytuł :)

No i wspaniały Bill Nighy w roli ojca Tima.

Polecam z czystym sumieniem wszystkim, którzy lubią na filmie się zatrzymać, pomyśleć... To jest
cudo :)

ocenił(a) film na 7

Podzielam Twoją opinię, początkowo strasznie mnie wynudził, spodziewałem się kolejnego schematu typu: schrzaniłem coś - cofnę się w czasie - naprawię - będzie dobrze. Ale nie, końcówka faktycznie magiczna, nieco smutna ale mimo wszystko radosna. I bardzo mądra - widać, że scenarzysta nie poszedł na łatwiznę. Jeśli nie oglądałaś to polecam także "Był sobie chłopiec" - coś w podobnym guście i też brytyjska produkcja. Ci Brytyjczycy potrafią jednak dostrzegać wiele ważnych, życiowych spraw i podać to w bardzo przystępny sposób. Lubię kino z tego kraju.

użytkownik usunięty
Dzida_86

Widziałam ten film, ale dziękuję za polecenie, zwrócę większą uwagę na brytyjskie kino :) Podobnie jak ten, był bardzo ciepły, nie "przekolorowany", inteligentny, z przesłaniem, jeśli komuś podobał się "Czas na miłość", to rzeczywiście, "Był sobie chłopiec" też powinno mu się spodobać :)
Na marginesie, teraz zwróciłam uwagę na podobieństwo w oryginalnych tytułach "About a Time" - "About a Boy" :D

ocenił(a) film na 7

Mam to samo odczucie. Spodziewałem się lekkiej, głupawej komedyjki, a dostałem bardzo klimatyczny, pozytywnie nastrajający film. Świetnie zagrany, co chyba najważniejsze w filmach o miłości - uwierzyłem w miłość głównych bohaterów. I Bill Night - wspaniały.