PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10202}

Taran i magiczny kocioł

The Black Cauldron
6,3 2 682
oceny
6,3 10 1 2682
Czarny kocioł
powrót do forum filmu Czarny kocioł

Inna od wszystkich bajek wytwórni, bardziej mroczna i klimatyczna. Największym atutem tej produkcji jest zdecydowanie animacja: fantastycznie ręczne rysowane postacie i krajobrazy wyglądają znakomicie. Z fabułą filmu jest już gorzej, ale i tak trzyma dość wysoki poziom.

Wg mnie szkoda tylko, że film nie jest dostępny w Polsce na DVD. W internecie krąży jedynie wersja z lektorem, a wersji z dubbingiem po prostu nie ma :(

ocenił(a) film na 10

Zgadzam się, trzyma klimat. Może nawet lepiej, że nie ma dubbingu, bo dzięki temu lepiej czuć "celtyckość" opowieści.

ocenił(a) film na 7

Ja bym tego dzieciom nie puściła...

Agness_92

taaa, bo lepiej "chronić" dzieci prze światem, a potem boją się swojego cienia :P

ocenił(a) film na 7

Film już jest dostępny od 20 stycznia. A dystrybutorem jest CD Projekt.

ocenił(a) film na 6
Radzimir_Radzmirowski

Niestety nastąpiła jakaś zmiana planów. "Taran..." nie ukazał się zgodnie z zapowiedziami. A przynajmniej na oficjalnej stronie wydawniczej CDProjekt nie figuruje ;/.

akira894

Jestem ciekaw jaki dubbing dobiorą jeśli w ogóle to wydadzą w Polsce, i mam nadzieję, że Taranowi nie dadzą takiego chłopięcego głosiku tylko taki trochę męski ale aż za bardzo , a film ciekawy, taka odskocznia od tego co zwykle daje Disney

gamertr

ale NIE aż za bardzo* miało być ;)

ocenił(a) film na 4

A czy kiedykolwiek wyświetlano w Polsce ten film w kinach, lub wydano na wideo?

Owszem, animacja dobrze zrobiona, choć główny bohater jest zarozumiały i dużo gada, a mało robi. Ciągle się przechwala. A ten stworek Gurgi też ma irytujący głos.

Moim zdaniem warto obejrzeć ten film ze względu na scenografię i na postać Rogatego Króla, który jest jednym z najbardziej niedocenianych czarnych charakterów Disneya. I ma głos Johna Hurta.

ocenił(a) film na 6
Trojden

Chyba nigdy w Polsce oficjalnie się nie ukazał. W każdym razie za PRL-u po śmierci Walta Disneya przestano sprowadzać nowe produkcje wytwórni do Polski (z tego też względu starsze produkcje Disneya zawierają nieco przykurzony polski dubbing sprzed 40, 50 i 60 laty ;).

Rogaty Król niestety pozostaje niedoceniony tylko dlatego, że Disney tego filmu się po prostu wstydzi. Nikt się nim nie przechwala, wolą o tym nie mówić. Chyba najbardziej oryginalna postać Disneya - nie tylko głos, ale i przerażający wygląd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones