PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=822550}
5,6 13 064
oceny
5,6 10 1 13064
3,1 18
ocen krytyków
Czarny Mercedes
powrót do forum filmu Czarny Mercedes

Podoba mi się pomysł na wykorzystanie czasów okupacji jako świetnego tła do intrygi kryminalnej, która nie jest jedną z tych, kiedy idziemy na film i w pierwszych minutach wiemy już co się zadziało. Tutaj rzeczywiście chapeau bas dla Pana Majewskiego za umiejętne skonstruowanie napięcia no i dla reszty twórców za osadzenie tego „w epoce”. Myślę że to mogło być ciężkie zadanie. Nawet jeżeli ktoś nie lubi kryminałów to warto się wybrać właśnie dla tych smaczków historycznych.

Gabriela_Swiadek

ja jeszcze nie widziałem ale pewnie się wybiorę. A jak aktorzy? bo nic o nich

ocenił(a) film na 7
Kino_wyobraznia

ja widziałam. Seweryn w roli voyeura - złoto i Dębska świetnie. W ogóle ciekawie wyszły te retrospektywy. Czasem ciężko z takimi zabiegami bo może się rozjechać narracja.

Kino_wyobraznia

Zauważyłem, oprócz wymienionych, Opanię, Friedmanna, Passenta, Winklera, Hena, Hoffmana, Wołka o ile te nazwiska coś jeszcze mówią młodemu pokoleniu oraz samego reżysera Janusza Majewskiego. Wszyscy przeważnie w epizodach, nawet niemówionych ale w tym cały smaczek obsady tego filmu.

Gabriela_Swiadek

o tyle o ile serio już wystarczy filmów okupacyjnych, to tutaj się zgodzę że ma to swój klimat

ocenił(a) film na 9
Mariusz_Lejczyk

Tak, bo tutaj okupacja jest jedynie tłem dla całego kryminalnego wątku. I dlatego to jest dobre!

Gabriela_Swiadek

jednym słowem kryminał w stylu retro ;P a tak poważnie to miła odmiana od tych kryminałów w duchu szwedzkiego lodu i scen mocno brutalnych

ocenił(a) film na 8
LAURA_38

Zgadza się. To kryminał z klimatem i lekcją historii. Polecam!

ocenił(a) film na 1
Gabriela_Swiadek

Użytkownikom FW polecam ponajeżdżać na nicki "dyskutujących" powyżej kont i sprawdzić informacje o użytkownikach wyświetlające się w dymkach.
Kolejny paździerz ze sztucznie zawyżanymi przez półmózgie marketoidy ocenami.

ocenił(a) film na 8
Marac

A przez ciebie jest sztucznie zaniżana ocena, mistrzu.

ocenił(a) film na 1
Meldondg_Lord

Zgadza się - po to, żeby trochę popsuć Twoją krecią robotę, marketoidzie.

Marac

Han Solo oceniony na 10/10... I ty masz czelność zarzucać innym, że zawyżają oceny?!

ocenił(a) film na 1
Raven_86

Porównujesz jednostkową ocenę użytkownika do masowego pompowania ocen przez agencję reklamową wynajętą przez producenta? Brawo.

Marac

Tak, porównuję. Aż tak cię to boli, że uważam cie za hipokrytę?

ocenił(a) film na 1
Raven_86

Nie, śmieszy, że nie widzisz różnicy i że nie przeszkadza Ci, że agencje reklamowe pompują średnią gównianym filmom.

Marac

Przeszkadza mi to, że ludzie uważają za właściwie ocenianie na wyrost lub zaniżanie ocen filmom z tego powodu, że ktoś jest współczesnym klakierem i chcą temu przeciwdziałać. Uważam, że film należy oceniać uczciwie, na tyle ile naszym zdaniem zasługuje. A konta krzaki powinny być zgłaszane administratorom strony i usuwane.

ocenił(a) film na 1
Raven_86

Gdyby były usuwane, to bym tego nie zrobił. Ale tutejsi administratorzy mają to w dupie. (Tak, pomimo tego, że wiem, że nic nie zrobią, to dla porządku zgłosiłem.)
"Uważam, że film należy oceniać uczciwie" - ależ ja się zgadzam. Ponieważ widzę, że ten nie został oceniony uczciwie, bo ocena jest wypaczona przez agencję reklamową, to symbolicznie zgłaszam mój protest wobec takich praktyk. Poprzez wystawienie jedynki.

Marac

Sorry, ale jak dla mnie po prostu zniżasz się do ich poziomu.

Raven_86

są momenty ?

Szybszy

Po trzech latach jedyne co pamiętam z tego filmu, to że podobała mi się gra Seweryna i Żmijewskiego. A skoro oceniłam go na 4/10, to na pewno wracać do niego nie będę tylko po to, aby ci powiedzieć które momenty były na tyle przyzwoite, że ocenianie tego filmu ma 1/10 jest przesadą.

ocenił(a) film na 3
Gabriela_Swiadek

Klimatyczny to jest film Noc generałów. Ten by był dobry jakby nie stek wulgaryzmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones