PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551232}
6,7 64 104
oceny
6,7 10 1 64104
5,3 14
ocen krytyków
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
powrót do forum filmu Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Tragikomedia, nie dość, że nakręcona na podstawie faktów, co całkowicie daje mu
automatyczne "1" za oryginalność, to jeszcze nakręcone kiepsko i z postaciami, które
lepiej by zagrał Stephen Hawking. Sami patrioci patrzę oddawali na niego głosy...

hamm3rfall

A co widzisz złego w patriotyzmie? Dla mnie ten film jest przerażajacą historią walki o ludzki wymiar świata, w którym przyszło żyć jego bohaterom

ocenił(a) film na 2
mervil

To, że przesadnie kibicujemy dzieciakowi Szczęsnemu, przy każdej możliwej okazji wychwalamy rodaków, którzy osiągają jakiś sukces za granicą oraz działamy na zasadzie "Dobre bo polskie!" Sorry, to nie dla mnie.

ocenił(a) film na 7
hamm3rfall

w pewnym sensie tak, ale zliczając treść: moralną, filmową, w stosunku do gustu to wychodzi mi tak mniej więcej 6i2/3, bo niby pokazuje to co się działo. W sposób jako-taki, ale czuję się w obowiązku nie oceniać tego niżej niż "dobry". Miałabym chyba wyrzuty sumienia, mimo iż, nigdy więcej nie chcę widzieć tych brutalnych scen. Miałam koszmary o takiej tematyce, jak spuszczanie mnie o północy do grobu, ten film je przypomniał i znów boję się spać.

ocenił(a) film na 8
hamm3rfall

twoim zdaniem to, że film został nakręcony na podstawie faktów jest wadą?

ocenił(a) film na 9
czamczak

Nie karm trolla.

ocenił(a) film na 2
pchelus

Powiedział wybitny znawca filmowy, dający 10/10 dla Jak wytresować smoka, Avatara, Kill Bill i Nazywam się Kham...
Każdy może mieć własne zdanie. Ale żeby je wypowiadać, trzeba trochę się znać w temacie. Ty do takowych nie należysz.

ocenił(a) film na 2
czamczak

Owszem, jest. Film nakręcony na podstawie napisanego samodzielnego scenariuszu wymaga trochę większej fantazji, można wykroczyć poza pewne ramki i dodać coś do ubarwienia historii. Filmy oparte na faktach są zazwyczaj nudne i schematyczne.

ocenił(a) film na 3
hamm3rfall

zgadzam się z Tobą... najbardziej w tym filmie podobała mi się chyba piosenka z trailera, ale nie oczekiwałam niczego ciekawego, mało który polski film obecnie zasługuje na więcej niż 5/10...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones