PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551232}
6,7 64 104
oceny
6,7 10 1 64104
5,3 14
ocen krytyków
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
powrót do forum filmu Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Film jest na prawdę słaby. Naliczyłem wiele błędów technicznych, takich, jak brak pary z ust
aktorów podczas rzekomej zimy, billboardy odbijające się w szybach pociągu, plastiki w
oknach, nowe ławeczki na stacjach SKM, ponadto pociąg SKM ma nalepione tandetne,
rażące w oczy nalepki, żeby przykryć oznaczenia 'Szybka Kolej Miejska', których wtedy nie
było, dodatkowo ulica Świętojańska w Gdyni w tamtych czasach była brukowana, a nie
asfaltowana. Wydaje mi się też, że w jednej scenie było widać nowoczesną sygnalizację
świetlną. A film? Nudny, nieciekawy, liczyłem na jakąś wartość historyczną, albo, że uda mu
się wywołać we mnie jakieś inne uczucia, niż wszechogarniająca chęć wyjścia z kina w
trakcie seansu. Oczywiście polecam, bo najlepiej doświadczyć tego na własnej skórze,
jednak ja żałuję.

ocenił(a) film na 4
Kariko771

Popieram. Już pomijając te błędy uważam, że temat nie został wyczerpany i mogli nakręcić coś lepszego, wywołującego uczucia, uczącego zarazem. Innymi słowy ukazali historię, którą każdy zna w bardzo nieudolny temat. 0 akcji. 0 wartości historycznej. 6/10

użytkownik usunięty
Ds80

Sam jesteś 0 wartości historycznej. Co Ty wiesz o historii? Widocznie nic, bo w tym filmie została wiernie odtworzona.

ocenił(a) film na 6

Może i została ale nie wiem czy zwróciliście uwagę jak bezczelnie została wina zrzucona na Gomułkę. Nie żeby był bez winy, bo tak samo był zbrodniarzem. Ale kto osobiście wydał rozkaz strzelania do demonstrantów? Kto był ministrem obrony narodowej? Hm? Nikt inny jak Wojciech Jaruzelski. I o tym NIC się w tym filmie nie powiedziało. To może nie jest przekłamanie historyczne w filmie ale albo ewidentna manipulacja albo jednak nieznajomość historii. Jednak ja stawiał bym na to pierwsze,

ocenił(a) film na 5
conrado2991

Dobry post conrado. Przez cały film czekałem na ministra.. gdzie ten Jaruzelski? Dopatrzeć się go nie mogłem. Generalnie film stoi na przyzwoitym poziomie jak polskie standardy.

ocenił(a) film na 5
Kariko771

zgadzam się, film nie jest najciekawszy ;) 5/10

ocenił(a) film na 7
Kariko771

hmm... a więc tak:
- Film kręcony był pod koniec Lutego, tak więc jakby nie było zimą.
- Billboardy, plastiki itp da się jeszcze przeżyć wg mnie.
Ogólnie film ma ukazać strach jakiego ludzie doświadczali w tamtych czasach, wszechobecną niepewność i rozdarcie jakie nastąpiło w społeczeństwie. Zaznaczmy też, że ów film nie był jakąś mega superprodukcją na miarę ogniem i mieczem : ) Tak więc kasy nie wystarczyło na ściągnięcie asfaltu ze Świętojańskiej...

użytkownik usunięty
Kariko771

To nie są błędy czysto techniczne. Po prostu scenografia do bani, ale to nie jest aż tak wysokobudżetowa produkcja, żeby robic z tego megaproblem.

ocenił(a) film na 6
Kariko771

ja bym jeszcze dodala byle jaką gre aktorska, cały czas mialam wrazenie ze ta kobieta nawet w powaznej sytuacji nie potrafila przestac sie usmiechac w srodku. a ponad to, mialam wrazenie ze film jako opowiesc zostal przerwany w polowie opowiadania. ni konca ni rozwiniecia ni niczego dobrego. ogolem byle jakie

użytkownik usunięty
aguxd

Ale Pszoniak i Fronczewski świetni byli.

ocenił(a) film na 6

a to nie podlega dyskusji, przeciez to calkiem inne klasy aktorskie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones