PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551232}
6,7 64 104
oceny
6,7 10 1 64104
5,3 14
ocen krytyków
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
powrót do forum filmu Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

8/10 

ocenił(a) film na 8

Bardzo dobry film. Myślałem żeby dać 9/10 ale w pewnym momencie stracił jad. Rewelacyjnie przedstawione czasy kiedy człowiekowi sprawiała radość puszka z szynką czy 30 deko salcesonu. Fronczewski niesamowity, tylko dziwi mnie, że film ma tytuł "Czarny czwartek, Janek Wiśniewski padł" a film jest zupełnie o kim innym. bardzo dobrze zrobiony, łapiący za serce. Szkoda tylko, że w Polsce potrafimy robić tylko takie filmy i tępe komedie typu Ciacho. Jak dla mnie bardzo dobrze przestawione wydarzenia z tamtych dni, tak powinna być wykładana historia w szkołach na pewno byłaby dużo lepiej przyswajana niż pusta wiedza z książek. Bardzo dobre aktorstwo i muzyka. Film łapie za serce, scena z pogrzebem rewelacyjna. Zdecydowanie polecam każdemu. Widać jak władza dbała o państwo i ludzi, obecny rząd chyba wziął sobie ich za przykład!

Sprite_87

Ja byłam na tym filmie w objazdowym kinie( bo na wybudowanie kina u nas nie ma co liczyć) i przyznam się, płakałam na scenie pogrzebu...

ocenił(a) film na 8
kinomania97

Spoko, w mieście gdzie kiedyś mieszkałem przed wejściem do sali była karteczka "Poniżej 10 osób seans odwołany". Na szczęście było 11 osób, za to szczur mi przebiegł po stopie ;-) Takie kina tylko w Wałczu :D

ocenił(a) film na 9
Sprite_87

zdecydowanie powinni puszczac takie filmy w szkolach, bo to, czego tam probuja uczyc i tak wlatuje jednym, a wylatuje drugim uchem. Poza tym film, ma duzo lepszy przekaz niz taki podrecznik do histori. ja np, edukacje w polsce zakonczylam na gimnazjum i nie nauczyli mnie niczego, co sie dzielo po II wojnie, wiec taki film naprawde mna wstrzasnal. Chcialam go wlaczyc ojcu, ale powiedzial ze nawet nie chce tego ogladac i sie denerwowac ;)

ocenił(a) film na 8
szibi

Popieram i podpisuje się obiema rekami i nogami pod tym. Nauka w historii w szkołach to kpina. W gimnazjum lubiłem chodzić na historie bo wychowawczyni cycki wystawały i biustonosza nie nosiła to i historia wchodziła do głowy. Później w liceum nauczycielka była paskudna i na szczęście nosiła biustonosz ;-) Ale za to wiedzę wykładała rewelacyjnie. Malo jest takich nauczycieli. Film przedni.

ocenił(a) film na 9
Sprite_87

no ja niestety u mnie na historii cyckow nie bylo, bo uczyl facet. W sumie do nauczyciela nic nie mam, bo uczyl swietnie, ba, nawet dwie ksiazki napisal ;-) ale to przeciez nie jego wina, ze jacys debile tak pisza program nauczania, ze po porostu nigdy nie starcza czasu na dokonczenie podrecznika...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones