PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694246}
7,3 107 tys. ocen
7,3 10 1 107148
7,5 40 krytyków
Creed: Narodziny legendy
powrót do forum filmu Creed: Narodziny legendy

ale wcale nie stracił na smaku. Świetnie dobrana muzyka, świetne zdjęcia - czulem się jakbym sam chodził po Phili. Jak pomyśleć, że to może już być koniec trwającej ponad 3 dekady serii, to troche smutno...

lukasz8129

będzie następna część :)
Rocky Balboa z 2006 to było idealne zakończenie serii
Creed już troche słabiej .

ocenił(a) film na 10
mih2201

Creed moim zdaniem obok jedynki najlepszy film z serii.

a_kwitek

dla mnie nie
1 i 2 zawsze dla the best :)
Creed to odgrzewany kotlet po raz enty na plus dla mnie lepszy od DO UTRATY SIŁ.
ale to tylko moja opinia
w Creed strasznie mnie raził ten motyw miłosci miedzy adonisem a tą bianką sztuczne to było strasznie nie naturalne w Rocky 1 wyglądało to super :)

a to moje pytania odnośnie creeda
-jak umarł Paulie ?
-gdzie sa dzieci Apollo z 2 części i czy poznały się z Adonisem ?
-jak Pete przejął siłownie ?
-gdzie podział się trener Apollo ? ( duke ) dlaczego Adonis do niego się nie zgłosił ?
-co z mała Marie ? i jej synem ?
-dlaczego Rocky mieszka w innym mieszkaniu niż w 6 ?
ten film dla mnie zabija legende Rockiego dałem 8 ze względu na osobista walke Rockiego i to wyglądało swietnie na plus może jeszcze walki i to by było na tyle :)

ocenił(a) film na 10
mih2201

Paulie prawdopodobnie na raka,jak cała rodzina co jest w tym filmie wielokrotnie podkreślane;) Adonis urodził się po walce z Drago wiec zapewne te dzieciaki już były dorosłe kiedy Mary Ann zgłosila się po Donniego.Duke na emeryturze,a Donnie zgłosil się do jego syna w gymie gdzie dostał łomot od Andre Warda.Małej Marie nie było przez cała serię i nagle obchodzi Cię jej los? :D Z tymi chałupami Rockyego to w ogóle jest dziwactwo.Zmieniaja się co część.W 3 mieszkał w innej,w 4 innej a w 5 inną wystawili na sprzedaż ;) Można to tłumaczyć tym,że Rocky miał jako takie pieniądze i nie miał jednego domu albo to była chałupa Adrian i Pauliego?

ocenił(a) film na 10
a_kwitek

Pete przejął siłownię? Ja widziałem że jedyne co robi to trenuje tam syna ;) Poza tym to oczywiste bo sam Rocky mówi,ze nie nadaje sie już na niektóre aspekty treningu.

a_kwitek

Pauli prawdopodobnie na raka no właśnie prawdopodobnie :)
skoro po walce z drago to adonis miałby 33 lata ( zaraz po walce z cluberem roky wraca do domu i akcja się dalej toczy czyli 3 lata po walce z apollo w 1979 ) to trochę nie za dużo ?
z tym Duke to jestem jeszzcze w stanie zrozumieć że na emeryturze
mała Marie była bardzo ważną postać w 6 części tak samo jak jej syn
z tymi domami to już wgl przegięcie 3 i 4 był chyba ten sam 5 już napewno inny 6 nowy po 5 częsci creed znowu nowy
kiedy adonis przychodzi do rockiego kiedy ten towar rozładowuje i pada zdanie że teraz tym zajmuje się Pete .

ogólnie creed to dobry film i nic pozatym nie może się równać z Rocky 1 i 2 , za wszelką cenę , człowiek ringu , wsciekły byk . :)

mih2201

liczę na oscara dla sylwka on podniósł ten film i jego motyw w filmie był najlepszy największe emocję natomiast sam Danny i jego historia poprostu mnie nie porwała i nie przekonała :) ale to tylko moja opinia :)

ocenił(a) film na 10
mih2201

W 3 i 4 były inne domy.W ogóle szukanie lat i chronologii w Rocky'm to bzdura.W 4 syn Rockyego ma kilka lat,po powrocie z Rosji 2 tygodnie później jest nastolatkiem,a w 2006 ma lat 20-pare i zaczyna pracę w korpo ;)

a_kwitek

dlatego mówię najlepszy rocky 1 i 2 :)
creed to dobry film który uratował stallone i tyle :)

ocenił(a) film na 10
mih2201

Uratował go Stallone,dobra muzyka i klimacik Filadelfii.Sceny walk też nie były złe,ale w końcu byle kogo do nich nie wzieli tylko samych Andre Warda i Tony Bellew.

a_kwitek

czyli według Ciebie creed może się równać z Rocky 1 , Człowiek ringu , Wsciekły byk ?

mih2201

i za wszelką cenę ? :P

ocenił(a) film na 10
mih2201

Człowiek ringu był taka ckliwą opowiastką ale podobał mi się.Wściekły byk? Poza De Niro tam nie było nic ciekawego.De Niro stworzył genialną kreację,Joe Pesci na drugim planie też wypadł rewelacyjnie,ale osobiście ten film mnie nie porwał. Za wszelką cenę? Nie lubię boksu kobiet,film niezły,ale końcówka przesadzona.

a_kwitek

no to mamy inny gust :P

mih2201

mnie nawet w 10 % nie porwał creed tak jak Wsciekły byk człowiek ringu , Rocky 1 , za wszelką cenę czy jeszcze taki stary film między liniami ringu :)

ocenił(a) film na 10
mih2201

Rocky 1 mistrzostwo świata.

a_kwitek

tak mistrzostwo któremu Creedowi wiele do tego mistrzostwa brakuje :)